Laird'in yaşadığı belirtiler kötüleşti ve kendisine defalarca önemli bir şey olmadığı, hatta doğum kontrol hapından olabileceği söylendi. Manchester Evening News'e verdiği röportajda genç kadın, uzun süreler boyunca uyuduğunu, sürekli yorgun hissettiğini anlattı.

Ocak 2022'de Claudia'nın semptomları ilerledi ve baş dönmesi yaşadı, kulaklarında çınlama sesi duydu ve düzenli olarak hastalanmaya başladı. Daha sonra kollarındaki tüm hisleri kaybetti ve kalp atış hızı alışılmadık derecede yükseldi.

Bu sırada bir ambulans çağrıldı ve hastaneye götürüldü ve kendisine kusma ve ishale neden olabilen yaygın bir iltihabi durum olan gastroenterit hastası olduğu söylendi.

Beyin 1
Zamanla Lancashire'daki Burnley'den Claudia da geceleri halüsinasyonlar, hafıza kaybı, mantıksız düşünme ve kafa karışıklığı yaşamaya başladı. Hatta pencerenin bir kapı olduğunu düşünerek pencereden içeri girmeye çalıştığı anlar en önemli anlardan biriydi.

Tüm bu yaşananlara rağmen yine de "gastroenterit" teşhisi konulan Claudia Laird, beyin taraması istedi. Fakat bu isteği reddedildi. Kendisine hormonal, stres ve anksiyete sebebiyle böyle şeyler yaşanacağı söylenmişti.

Sonraki birkaç gün içinde belirtiler kötüleşmeye devam etti ve dakikalarca görmede bulanıklık, dengede sorun ve işitme bozukluğu gibi anlarla karşı karşıya kaldı.

Ertesi sabah planlanan randevusunda beyin tümörü olduğu ortaya çıkan bir tarama yapıldı ve daha sonra 2. derece Astrositom olduğu doğrulandı. 12 saatlik ambulans beklemesinin ardından Preston Hastanesi'ne nakledilen kadın, kitlenin alınması için 10 saatlik acil ameliyata alındı.

Claudia, "Taramayı yaptıklarında herkesin yüzü düştü çünkü sanırım durumun ne kadar ciddi olduğunu anladılar" dedi. Tümör yediye beş santimetre boyutundaydı ve beyninin sağ tarafından sola doğru ilerliyordu.

"Başıma böyle bir şey geleceğini hiç düşünmemiştim, bu yüzden teşhis konulduğunda benzer şeyleri yaşayan insanları bulmak için destek grupları aradım" diyen Claudia, destek alarak bu süreci atlattığını anlattı.

İlk semptomların üzerinden iki yıl geçmesine rağmen Claudia'nın hâlâ devam eden yorgunluk ve hafıza sorunları var ve durumunu izlemek için düzenli taramalara gidiyor. Şimdi başkalarını, eğer sağlıkla ilgili endişelerinin dinlenmediğini hissediyorlarsa, seslerini yükseltmeye ve direnmeye çağırıyor.
 

Uzmanlara göre beyin tümörünün yaygın semptomları arasında;

Baş ağrıları
Nöbetler
Sürekli hasta hissetme (mide bulantısı), hasta olma (kusma) ve uyuşukluk
Hafıza sorunları veya kişilikteki değişiklikler gibi zihinsel veya davranışsal değişiklikler
Vücudun bir tarafında ilerleyici zayıflık veya felç
Görme veya konuşma sorunları bulunuyor