GÜNDEME BAKIŞ - CHP Merkez Yürütme Kurulu kararıyla İzmir İl Başkanlığı görevine getirilen Şenol Aslanoğlu dün gerçekleştirilen devir-teslim töreninin ardından il yönetimi ile birlikte Konak’ta Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk anıtına çelenk sunumu gerçekleştirdi.

CHP IZMIR'DE DEVIR TESLIM TAMAM! YÜCEL, ASLANOĞLU VE SOYER'DEN ÇARPICI MESAJLAR HABERI IÇIN TIKLAYINIZ

İl yönetimi ile birlikte Atatürk anıtına çelenk sunumu gerçekleştiren Aslanoğlu basın mensuplarına kısa bir açıklamada bulundu.

‘’ATATÜRK’E OLAN BAĞLILIĞIMIZI HAYKIRMAK İÇİN BURADAYIZ!’’

Mustafa Kemal Atatürk’e olan bağlılıklarını bildirmek için burada olduklarının altını çizen Aslanoğlu, ‘’Aslında bu mücadeleyi başlatan partimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk'e bağlılıklarımızı bildirmek onun ışığında devam edeceğimizi bir kez daha haykırmak için buradayız. Dün de söylediğimiz gibi bir topu topu 100 metremiz var bugün burada başlayan şey daha önce arkadaşlarımızın sürdürdüğü tüm çalışmalar bugün de devam ediyor. Buradan saha çalışmasına gidiyoruz, Menderes’te olacağız.  Yarın Kemalpaşa’da olacağız, çalışmalar başladığı gibi devam edecek’’ dedi.

‘’İNŞALLAH İKTİDARIN İLK İL BAŞKANI OLMAK BANA NASİP OLUR’’

İl Başkanlığına atandığında hissettiği duyguları açıklayan CHP İzmir’in yeni il başkanı, ‘’İlk haber aldığınız zaman tabi ki bir heyecan hissediyorsunuz bu heyecan zaten bütün örgütün hepsinde var. Güzel bir dönem inşallah iktidarın ilk il başkanı olmak da bana nasip olur’’ dedi.

‘YÖNETİM GÖREVDE KALACAK MI’ SORUSUNU YANITLADI!

CHP İzmir’de il başkanlığına Şenol Aslanoğlu’nun atanmasının ardından gözler yönetim kurulunun görevde kalıp kalmayacağına çevrilirken konu hakkında konuşan Aslanoğlu, ‘’Aynı şey devam edecek. Bu bir bayrak yarışı. Çok uzun süredir emek veren Deniz Başkan’dan ben bayrağı teslim aldım. Koşuyoruz hep beraber bazen arkadaşlarımız bayrak değiştirecekler değiştirmeyecekler. Göreceğiz sahada ama çalışmalarımız devam ediyor herkes örgüt mücadelesini her koşulda her yerde sürdürecek’’ dedi.