Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - Mahalli İdareler Seçimleri sonrası CHP'nin kazandığı Menderes, darp iddialarıyla gündeme gelmişti. Belediye meclisindeki komisyonlarda görev alacak meclis üyelerinin ve özel kalem müdürünün belirlenme sürecinde İlçe Başkanı Hakan Karakurt ile bazı partililer ve meclis üyeleri arasında anlaşmazlık yaşandığı kamuoyuna yansımış, Meclis Üyesi Harun Bila, İlçe Başkanı Karakurt, Karakurt'un Yardımcısı Emrah Işık ve Belediye Meclis Üyesi Rüzgar Sönmez tarafından darp edildiğini sosyal medya hesaplarından duyurmuştu. 

KARAKURT İSTİFA ETTİ

Yaşanan sürece ilişkin İl Başkanlığı tarafından disiplin soruşturması başlatılıp başlatılmayacağı merak konusu iken, Karakurt ilçe başkanlığından istifa etti ve ilçe yönetiminin kendi içinden Ersin Gür'ü yeni başkan seçti. 

İL BAŞKANINDAN ÖRGÜTE UYARI: AİLE İÇİNDE KALMALI!

Menderes'te CHP'li Meclis Üyesi Harun Bila'nın darp edilmesi olayına ilişkin yaptığı açıklamada tüm örgütü uyaran Şenol Aslanoğlu, "Meclis üyemiz ile bir başka partilimiz arasında tartışma olmuştu. Bunu dünyanın en büyük meselesi gibi basına yansıttılar. 170 bin üyemiz var. Bu tür olaylar oluyor. Bunlar aile içerisinde olabilir işlerdir. İl başkanlığına düşen iş aileyi barıştırmak ve aynı hedefe doğru yürütmektir. Bunu çok net söyleyebilirim, aile içindeki en küçük tartışmayı aile dışına taşıyan tüm parti mensuplarını bir kere daha uyarıyorum. Aile içindeki meseleler aile terbiyemiz gereği aile içinde kalmalı. Görev yapan arkadaşlar için yolsuzluk, arsızlık, terbiyesizlik olmadığı sürece demokratik süreçlere müdahaleyi doğru bulmuyoruz" ifadelerine yer verdi.