Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - CHP İzmir önceki dönem İl Başkanı Deniz Yücel, geçtiğimiz günlerde MYK tarafından İzmir İl Başkanlığı'na atanan Şenol Aslanoğlu'na görevi devretti. İl Başkanlığı binasında yapılan devir teslim törenine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ilçe belediye başkanları Abdül Batur, Cemil Tugay, Ekrem Oran, Fatih Gürbüz, İlkay Girgin Erdoğan, Filiz Ceritoğlu Sengel, Fatma Çalkaya, Erkan Özkan, Mustafa İnce, Halil Arda, İsmail Yetişkin, Muhittin Selvitopu, Erhan Kılıç, Rıdvan Karakayalı, Ali Engin, Serdar Sandal, Mustafa İduğ, Adil Kırgöz milletvekili Kamil Okyay Sındır, Parti Meclisi Üyesi Rıfat Nalbantoğlu, meclis üyeleri, ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

SOYER, YÜCEL VE ASLANOĞLU BİRLİKTE GELDİ

Soyer, Aslanoğlu ve Yücel devir teslim töreninin gerçekleştiği salona birlikte giriş yaptı. Partililer, yeni ve eski il başkanını ile Soyer'i coşkulu alkışlarla karşıladı.

CHP'li gençlerden    Soyer ve Aslanoğlu'na havalimanında karşılama CHP'li gençlerden Soyer ve Aslanoğlu'na havalimanında karşılama

YÜCEL: "BU ORTAMDA İL BAŞKANLIĞI ATEŞTEN GÖMLEK GİYMEKTİR"

Devir teslim töreninde konuşan eski İl Başkanı Deniz Yücel, "Sayın basın mensupları, çok değerli CHP'liler; 26 Aralık pazartesi günü, yine bu salonda 5 yıldır büyük bir onurla sürdürdüğüm İl başkanlığı görevimi, partimizin yayınladığı genelge doğrultusunda sona erdirmiştim. Geçtiğimiz pazartesi günü, boşalan İl başkanlığı görevine Merkez Yürütme Kurulumuzca Şenol Aslanoğlu arkadaşımız atanmıştır. Muhalefet partilerine, yöneticilerine, belediye başkanlarına, İl başkanlarına her türlü saldırının yapıldığı, kirli oyunların oynandığı, yandaş basının kiralık kalemlerince, her türlü hakaretin ve iftiranın atıldığı bir ortamda, böyle zor bir görevi üstlenmek her şeyden önce büyük bir fedakarlıktır, ateşten gömlek giymektir" dedi.

"İKTİDARIN İL BAŞKANI OLACAK"

Deniz Yücel, Aslanoğlu'na başarılar dileyerek, "Bu görevler de, kişiler gelip geçicidir. Aslolan Cumhuriyet Halk Partisidir. Genel başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu'nun önderliğinde verdiğimiz demokrasi, özgürlük ve adalet mücadelesidir. Deniz Yücel de gelmiştir ve geçmiştir. Bayrağı Şenol Aslanoğlu'na devretmiştir. Ben, eğitimiyle, birikimiyle, nezaketiyle, başarılı iş insanı ve partili kimliğiyle, bu bayrağı Şenol Aslanoğlu'na devrettiğim için mutluyum. Şenol Aslanoğlu bu bayrağı daha da ileriye taşıyacaktır. Şimdiden söyleyebilirim ki, İktidarın İl başkanı olacak. Kendisini tebrik ediyorum. Başarılar diliyorum. Partimize, İzmir'imize ve mücadelemize hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.

Yücel'in ardından konuşan çiçeği burnunda İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, "Dostlarının arasında güneşin sofrasındayız. Burası bizim evimiz, burası her zaman kendimizi dost sofrasında hissettiğimiz yer, baba ocağımız. Güneşi yüreğimizde hissettiğimiz, yarınlara inançla bakmamızı sağlayan yuvamız burası. Hepiniz evinize hoş geldiniz” dedi. 

Aslanoğlu sözlerini şöyle sürdürdü;

“ARTIK HERKES BİLİYOR AYDINLIK TÜRKİYE’NİN GARANTİSİ CUMHURİYET HALK PARTİSİ’DİR”

Bu iktidar uzun süredir karanlıklar içinde yaşatıyor bu toplumu. Her geçen gün daha karanlık hale getirdiler ülkeyi. Çocuk istismarları arttı, her gün kadın cinayetleri duyar olduk. Nefret suçları arttı, yolsuzluk aldı başını gitti, talan düzeni kurdular. Ama biliyoruz gecenin en karanlık olduğu nokta, şafağa en yakın zamanıdır. Gençlerimizin yaktıkları meşale, karanlıkları yaracak, ülkemizi aydınlıklara taşıyacak.Artık herkes biliyor. Aydınlık Türkiye’nin garantisi Cumhuriyet Halk Partisidir. Laik Türkiye’nin garantisi Cumhuriyet Halk Partisidir. Kadın haklarının garantisi, İstanbul sözleşmesinin garantisi Cumhuriyet Halk Partisidir. Demokrasisinin garantisi Cumhuriyet Halk Partisidir. Ekonomik Refahın adresi Cumhuriyet Halk Partidir. Emeğin hakkını almasının garantisi Cumhuriyet Halk Partisidir.

“HEPİMİZ İKTİDARIN DEĞİŞECEĞİNE YÜREKTEN İNANIYORUZ”

Atanamayan öğretmenlerin sesidir partimiz, emeklilikte yaşa takılanların zaferle taçlanan mücadelesinin kesintisiz destekçidir partimiz, KYK borcu ile gelecekleri ipotek altına alınan gençlerimizin hakkını savunmanın adıdır partimiz. Teşekkürler Sayın Genel Başkanım. Tüm bunlar sayenizde oldu. Herkes biliyor. Yıllardır yapmayız dedikleri ne varsa sizin sayenizde tıpış tıpış yaptılar. Şimdi hepimiz dört gözle otomotivlerdeki ÖTV‘yi düşürmenizi bekliyoruz. Hepimiz biliyoruz, ya cumhurbaşkanı olmadan bunu onlara zorla yaptıracaksınız ya da çok kısa süre içinde sizi 13. cumhurbaşkanımız yaptığımızda, cumhurbaşkanı olarak yapacaksınız. Az kaldı, çok az. Bugün hepimiz iktidarın değişeceğine yürekten inanıyoruz. Bunun mimarı Sayın Genel Başkanımızdır. Yerel yönetim seçimlerinin başarı ile tamamlanmasını sağlayan, Millet İttifakının ve Altılı Masanın kurulmasında büyük emekleri olan, cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında bizlerin yeniden demokrasiye döneceğine inancımızı pekiştiren genel başkanımızdır.

“İKTİDAR YARIŞINDA SON 100 METRE”

Bugün iktidar maratonun bayrak yarışında son 100 metresindeki bayrak değişimi için bir aradayız. İktidar koşusunda son 100 metredeyiz. Bu mücadeleyi başlatan partimizin ve Türkiye cumhuriyetinin kurucusu, büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde koşuyoruz. En uzun koşuysa elbet Türkiye’de devrim, onun en güzel 100 metresini koşanların ışığında koşuyoruz. Aydınlanma mücadelesi için canlarını veren Uğur Mumcuların, Muammer Aksoyların, Bahriye Üçokların ardından koşuyoruz. Sosyal demokrasinin başarısı için ömrünü veren İsmet İnönü’nün, Bülent Ecevit’in, Erdal İnönü’nün, Aydın Güven Gürkan’ın anılarının ardından koşuyoruz.

“OMUZ OMUZA BAYRAĞI DAHA YÜKSEĞE TAŞIYACAĞIZ”

Bugüne kadar bu bayrağı başarı ile taşıyan tüm genel başkanlarımıza, tüm il başkanlarımıza, tüm örgüt yöneticilerimize, tüm yoldaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Bugün bayrağı devir aldığımız Deniz başkanımızda beş yıldır başarı ile bu bayrağı taşıdı. Gecesini gündüzüne kattı. Büyük emek verdi. Emekleri için Sayın il başkanımıza çok çok teşekkür ederim. Yeni çıktığı yolculukta başarılar dilerim. Uzun süredir bayrağı daha yükseğe taşıyan il yönetim kurlu üyelerimize de huzurlarınızda birken daha teşekkür ederim. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada hep birlikte, omuz omuza bayrağı daha yükseğe taşıyacağız

BAŞKAN ASLANOĞLU’NDAN PARTİLİLERE TEŞEKKÜR

Beni bu göreve layık gören, başta Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na ve partimizin Merkez Yönetim Kurulu üyelerine güvenlerinden dolayı çok teşekkür ederim. Bana, çocukken sokaklarında koştuğum, tüm yaşamım boyunca hiç ayrılmadığım, büyük bir aşk ile bağlı olduğum, içinde yaşamaktan tüm hemşerilerim gibi mutlu olduğum, Demokrasinin, Cumhuriyetin, Barışın ve Hoşgörünün kenti İzmir’ime hizmet verme onurunu bahşettiler. Doyduğum, beni var eden bu kente vefa borcumu ödemek için şans tanıdılar. Minnettarım. Bu şehir için tüm baskılara ve engellemelere rağmen aşkla, inançla ve korkusuzca çalışan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer hepimizin şansı. Bu kadar çalışkan, vizyoner ve başarılı bir büyükşehir belediye başkanına sahip olduğumuz için tüm İzmirliler çok şanslı. Biz partililerde, partisi için emeğini hiç esirgemeyen bir yoldaşımız olduğu için çok şanslıyız. İyi ki varsınız başkanım.  Tüm İzmirliler sizin gibi düşünüyor ve eminim ki şu sözünüzün altına imza atıyor “Bir şey değişecek her şey değişecek.” Her biri ilçesinde başarı ile görev yapan ilçe belediye başkanlarımız ile gurur duyuyoruz. Yıllardır gece gündüz demeden İzmir’in her bir sokağını arşınlayan, umudu örgütleyen ilçe başkanlarımız ve ilçe yöneticilerimiz ile gurur duyuyoruz. Kentimiz için ter döken büyükşehir ve ilçe belediye meclis üyelerimiz ile gurur duyuyoruz. Partisi için sokak sokak çalışan kadın ve gençlik kolları üyelerimizle gurur duyuyoruz.

“EKİLİR EKİN GELİRİZ EZİLİR UN GELİRİZ”

Bizler yoldaşlarımız ile gurur duyarken onlar korkuyor. Korkuyorlar, korkacaklar, korksunlar. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımızı görevden almak ile tehdit ediyorlar. Tunç başkanımıza ve İlçe belediye başkanlarımıza davalar, soruşturmalar açıyor, cezalar veriyorlar. Bunların bizi korkutacaklarını sanıyorlar. Bilmiyorlar;Ekilir ekin geliriz Ezilir un geliriz Bir gider bin geliriz Bizi vurmak kurtuluş mu?İktidara yürüyen partimizde, bayrak değişiminin nasıl olduğunu merak ediyorlardı. İşi gücü bırakmış AKP’nin koca koca yöneticileri, bizim devir teslim törenini merak ediyorlarmış. 

Bu coşkulu kalabalığı, bu yekvücut partilileri, hep bir ağızdan attığımız sloganlarımızı ve neşeli marşlarımıza eşlik eden yerel yöneticilerimizi gördünüz mü? İktidara nasıl yürüdüğümüzü gördünüz mü? Korktunuz mu? Korkun, korkun. Perdeyi aralayıp korkudan seyrettiğiniz son iktidar günleriniz. Bu gürül gürül akıp gelen sesi duyun. Gidiyorsunuz. Akın var Akın Güneşe Akın Güneşi zapt edeceğiz Güneşin zaptı yakın. 

SOYER: "DESTEK OLACAĞIM"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Heyecandan oturamayacağım, ağzınıza yüreğinize sağlık, her 2 başkanımı da kucaklıyor, hürmet ediyorum. İl yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. Maratonun son 100 metresini koşacağız. Cumhuriyetin 2. yüzyılında il başkanı, Cumhuriyetin il başkanı demek, büyük bir onur. İktidarın kapısını açacak İzmir'de il başkanı olmak bu dönemde olağanüstü büyük bir onur. Kutluyorum, kola kola yürüyeceğimizin bilinciyle sonuna kadar destek olacağımı bilmenizi istiyorum. Çok uzun bir 4 ay yaşayacağız. Burada çekirdek ailemiz var. Bu aileyi büyüterek, Türkiye'ye yaymak, başka bir Türkiye'yi mümkün kılmak, hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği, temel hakların lekelenmediği, bu olağanüstü coğrafyada bambaşka Türkiye'yi kurmak mümkün. Bunu kuracak olan biziz. Canla başla çalışıp o iktidarı alacağız. Çok az kaldı" dedi. 

ASLANOĞLU'NDAN YÜCEL'E PLAKET

"UNUTULMAYACAK EMEKLERİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM"

Aslanoğlu, 5 yıldır sürdürdüğü il başkanlığı görevinden milletvekili aday adayı olmak için istifa eden Deniz Yücel'e, üzerinde "5 yıldır yürüttüğünüz Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığı görevi süresince, partimizin iktidarı, Türkiye'nin aydınlık geleceği adına yapmış olduğunuz tüm çalışmalar ve asla unutulmayacak emekleriniz için teşekkür eder, Millet İttifakını kurma yolunda birlikte çalışmaya devam edecek olmaktan onur duyuyorum" yazılı plaket takdim etti.