Ayşegül Aldinç sunuculuğunu Ahmet Mümtaz Taylan'ın yaptığı 'Empati' programına konuk oldu.

Aldinç "Kariyerimin başında Ajda'yı taklit ederdim. Hâlâ daha şarkılarını ona benzeterek söylüyorum. Bu beni çok mutlu ediyor. Ajda'nın şarkılarını başkaları söylememeli, söyleyecekse de onun gibi söylemeli. Ajda Türkiye'nin en başında, Sezen ve diğerleri sonra gelir" dedi.

Taylan'ın "Barış Manço'nun Kara Sevda'yı sana yazdığı doğru mu?” sorusuna Ayşegül Aldinç, "Benim için değil, yazdığı şeyi bana verdi. Ben eskiden çok cesurdum büyüdükçe törpülendi o yanım. Kapıyı çalar içeri girerdim, 'ben şarkı istiyorum' derdim. O da severmiş beni sağ olsun. Dünyada, Türkiye'de Barış Manço'nun üç şarkısını, üç yeni şarkısını almış tek insanım ben" yanıtını verdi.

"HÂLÂ ANNEMLE YAŞIYORUZ"
Aldinç, annesiyle olan ilişkisini "Annemin gittiği okullarda okudum. Sonra annem tayin oldu o kadar özledim ki annemi. Annemden ayrı yaşayabilecek bir performans sergileyemedim. Annem etüt hocalığı ile yanıma geldi. Kandilli Kız Lisesi'ndeki odalarda ranzanın altında yatardım, 'Yukarıda yatarsan düşersin' derdi. Gece annemin koynuna girerdim. Sabahta gizlice yatağıma girer yatardım. Hâlâ annemle yaşıyoruz. Çok iyi arkadaşız. Annesine düşkün çocuk hikayelerinin bir kahramanıyım" sözleriyle anlattı.

Ünlü şarkıcı Eurovision'a katılma hikayesini de şöyle açıkladı:

"Bir gün Eurovision'da olacağım derdim küçükken. O kadar çok orada olmak istedim ki ve bu oldu. Elemelere katıldım, kendi adıma yarışırken Modern Folk Üçlüsü'nün dikkatini çekti. 'Biz senin şarkında sana eşlik edelim, vokal yapalım sen de bizim şarkımızda bize eşlik et' dediler. Toplam kaç yarışmacı vardı hatırlamıyorum, 8-9 tane falan galiba iki kere şansımız oldu 1. ve 3. olduk."