Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ – İYİ Parti İzmir il kongresi yarın saat 11.00’da Celal Atik Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek. 672 delege yeni il başkanını belirlemek için sandık başına gidecek. Kongerinin divan başkanlığı TBMM Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta yapacak.

 AKŞENER KATILMAYACAK

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar kongrede aday olmayacak. Kırkpınar; milletvekilli aday adaylığı yaklaşık bir ay önce açıklamıştı. Kongrede; TBMM Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu’nin desteklediği Ülkü Doğan’la İYİ Parti Genel Merkez Teşkilat Koordinatörü Ömer Karakaş ile İYİ Parti İzmir Milletvekili Aytun Çıray’ın desteğini alan Sinan Bezircilioğlu yarışacak. Kongreye İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener katılmayacak.

KİM KİMİ DESTEKLİYOR

Daha il başkan adaylığını açıklayan Oğuz Yar ve Şakir Genç Doğan lehine adaylıktan çekildi. Yine il başkan adayı olan Öztürk keskin de adaylıktan Bezircilioğlu destek olmak için yokum dedi.

YOKUM DEDİ

İYİ Parti kurulduğu günden bu yana parti teşkilatında aktif görev alan Teşkilat Başkanı Murat Çakar, seçim öncesi flaş bir açıklamada bulunarak herhangi bir adayın listesinde olmayacağını açıkladı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise kongreye il dışında olacağı için katılamayacak.