GÜNDEME BAKIŞ - CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir programı kapsamında İzmir’de Roman temsilcileriyle buluşmasının ardından üstü açık otobüs ile Mithatpaşa ve İnönü Caddeleri boyunca İzmirlileri selamladı. Özel, daha sonra Buca İttifakı buluşması kapsamında Işılay Saygın Meydanı’na geldi.

DAĞ’A ‘İKİ AYYAŞ’ HATIRLATMASI

Burada vatandaşlara seslenen Özel, AK Parti Adayı Hamza Dağ’a yüklenerek, “Birileri çıkmış gelmiş rozetlerini çıkarmışlar, bıyıkları inceltmişler, genel başkanlarının resimlerini kaldırmışlar ve İzmir’de parti kimliklerini unutturarak İzmirlilerden oy isteyerek, sözde takiyeleriyle başarılı olup İzmir’imizi kandırmaya niyetleniyorlar. Buradan o takiyeci adaya diyorum ki; rozeti çıkardın, Tayyip Bey’in resmini indirdin, logoları kaldırdın da Gazi Mustafa Kemal Paşa’ya ‘iki ayyaş’ diyen adamın genel başkan yardımcısı sen değil misin?” dedi.

Whatsapp Görsel 2024 03 22 Saat 19.25.40 684Fc4F4

“İZMİR MARŞI İLE YOLLACAĞIZ”

31 Mart’ta AK Parti'yi İzmir marşı ile yollacağını dile getiren Özel, “İstanbul’da Adalar İskelesinin üstünde muhteşem bir yer var. Oraya İstanbullular ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi giremiyor. 30 yıllık protokol ile Türgev’e vermişler. Geçen gün Eskişehir’de AKP adayı ağzından baklayı çıkardı. ‘Hele şu CHP’deki belediyeyi alalım, bu belediyelerin kaynaklarını bütün vakıflarımıza açacağız diyor’ kime açacakmış? Türgev’e, TÜGVA’ya, Okçuluk vakfına ve Ensar Vakfı’na açacakmış Bunlar gelemezler, İzmirli onlara geçit vermez. Bir korku filmi gibi gelseler ilk işleri Karşıyaka İskelesi Türgev’e, Alsancak İskelesi TÜGVA’ye, paraşüt kulesi Okçuluk Vakfı’na, Asansör Ensar Vakfı’na verilir ve 30 senelik protokol yaparlar. Bunların ne İzmir sevgisi ne vaatleri samimi. Bunların ne dediklerine bakmayacaksın. Başka şehirlerde ne yaptıklarına bakacaksın. Bunlar İzmirliyi rahatsız etmemek için başka konuşuyorlar. AKP’nin 4+4+4’te adayları oradaydı. Alkol yasağı getirirlerken en katı savunucusu bunlardı. Cumhuriyetin değerlerinin tahrip edildiği yerlerde bunlar oradaydı. Yarın cumhuriyetin kalesine AKP bayrağını dikmeye gidiyorum diyeni 31 Mart’ta İzmir Marşı ile yollayacağız” dedi.

YAZI YAZDILAR DİYE GÖZALTINA ALANLARA GEÇİT YOK

AK Parti’yi yaşam tarzı üzerinden eleştiren CHP Lideri Özel, “Burası İzmir. Burası özgürlüklerin teminatı. Burası kimsenin yaşam biçimine dayatma yapılmayan özgürlükler şehri. Başka şehirlerde neler yaptıklarını unutturup İzmir’e gelip özgürlüklere karışmayacaklarının teminatını veriyorlar. İzmir özgürlüklerin, cumhuriyetin, laikliğin, yaşam biçimine saygının kentidir. İzmir baskıcılara, hayat biçimine karışanlara ve duvara yazı yazdı diye 4 tane evladımızı gözaltına aldıranlara, konser yasaklatanlara, festivalleri yasaklatanlara asla geçit vermedi. Bundan sonra da geçit vermeyecek” diye konuştu.

“SAKIN ÖYLE BİR ŞEY YAPMA”

‘Çırağa adalet’ diye slogan atan bir gruba tepki gösteren Özel, “Dosyanızı aldım, arkadaşınıza sarıldım. Ben söyleyeceğim diyorum. Bunu yaparsan o iş olmaz. Bekle, sırası gelince söylenecek. Burada benden bir şey istiyorsun beni üzerek yapamazsın. Sakın öyle bir şey yapma. Sırası gelince söylenecek. Ne diyeceğimi unutturdun” dedi.

Whatsapp Görsel 2024 03 22 Saat 19.25.42 3F54E549

SUAT NEZİR’E TEPKİ: PARTİNİN KAPISINDAN SOKMAM!

CHP’den aday adayı olan ancak daha sonra İYİ Parti’den seçime giren Suat Nezir’e tepki gösteren Özel, “Görkem Başkan Beni Bucasporlu yaptı. Biz Görkem Başkan ile birlikte bir yerdeyiz. Ben CHP’nin son genel başkanıyım. Partinin ilk genel başkanı, kurucu genel başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Bu partinin bayrağı belli, logosu belli, adı belli, Buca’daki adayı belli Görkem Duman CHP’lilerin. Birileri aday adayı olacak sonra parti bir aday belirleyecek ve küstüm oynamıyorum diyerek başka partiye gidecek. Ondan sonra, ‘ben de CHP’liyim gerekirse geri dönerim’ diyor.  Senin yaptığın o macerada AKP tehlikesi kapıdayken, partinin oylarını bölen sonra kazanırsam dönerim diyenlere sesleniyorum. Onlar eskidendi! Atatürk’ün partisini bırakıp karşısına geçen AKP’ye seçim kazandırmak için umut olan, partiyi bölen kimseyi bu partinin kapısından içeri sokmam. Partinin adayı belli. CHP kimliği aday olana kadar cepte duracak. Aday olmayınca çekmeceye atılacak bir kimlik değildir. Atatürk’ten emanettir, bırakanla işimiz olmaz” dedi.

DUMAN: KENTİMİZİ TARİKATLARA EMANET ETMEYECEĞİZ

Buca Belediye Başkan Adayı Görkem Duman ise konuşmasında, “Cumhuriyetimizin kurucusu, ilk Genel Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk cumhuriyeti gençlere emanet etti. Genel Başkanımız da gençlere inandı, güvendi. Bir tanesini Bucalılara emanet etti. Buca’yı birlikte yöneteceğiz. Doğduğum, büyüdüğüm Buca’ya borcumu ödeme vakti. Kentime hizmet etmenin onurunu ve gururunu yaşayacağım. Sizlerle birlikte Buca’yı hakla, adaletle, şeffaflıkla yöneteceğiz, size buradan söz veriyorum. Bu yola hiç dinlenmemek üzere çıktık ve asla yorulmayacağız. Bizi izleyen bir çift mavi göz var. Onun emanetinin yarınlara taşımak için yaptığımız bu kutlu mücadeleye sizler şahitlik ediyorsunuz. Bizler bu mücadeleyi gençler, kadınlar, emekliler ve çocuklarımız  için yapıyoruz. Biz bu mücadeleyi vatanımız için yapıyoruz. Bizler cumhuriyetin evlatlarıyız. Sizlerle beraber bu karanlığa, umutsuzluğa, cemaat ve tarikatlara ülkemizi ve kentimizi teslim etmeyeceğiz. Sizlerle kurduğumuz Buca İttifakı ile başaracağız. Projelerimizi bilimin ışığında oluşturuldu. Bucalıların ihtiyacı doğrultusunda akılcı ve ayağı yere basan projeler hazırladık. Projelerimiz Bucalılar tarafından kabul gördü.  Buca’ya hizmet için artık saatleri sayıyoruz” ifadelerine yer verdi.