Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - İzmir’de rakibine 12 puan fark atarak İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan Cemil Tugay, belediye üst yönetimi de oluşturuluyor. Genel Merkez kulislerinden edinilen bilgiye göre Genel Sekreterlik görevi için eski İstanbul Milletvekili olan Aykut Aydoğdu’nun düşünüldüğü ileri sürüldü. Aydoğdu yerel seçimde İstanbul Ümraniye Belediye Başkan adayı gösterilmiş, AK Parti'nin 9 bin 501 oy farkla kazandığı seçimin sonucuna itiraz etmiş ancak Seçim Kurulu itirazı reddetmişti. 

İNŞAATI DURDURULDU

İktisat eğitimi alan, yüksek lisansını ABD’de “Kamu politikaları ve yönetimi” üzerine yapan Aydoğdu, mecliste 4 dönem milletvekilliği yaptı, partinin genel başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. Aydoğdu iki yıl önce evlendiği yeni eşiyle ilgili olarak eski eşinin paylaştığı ses kaydı nedeniyle zor zamanlar geçirmişti. 5 yıl önce de Çeşme’deki villası uygunsuz eklentiler nedeniyle Çeşme Belediyesi tarafından mühürlenmiş inşaatı durdurulmuştu.

TEPKİ ÇEKTİ

Aydoğdu ismi kulislere düşmesi hem parti kamuoyunda hem de Büyükşehir bürokrasisinde büyük rahatsızlık yarattı. İsmini açıklanmasını istemeyen partililer, “Aydoğdu İzmir’i bilmez. Belediyeyi bilmez. Belediye bürokrasisini bilmez. Genel merkezin bu ismi önermesi Cemil Tugay’a büyük haksızlık” değerlendirmesinde bulundu.   

TUGAY KARARINI VERDİ

Öte yandan Gündeme Bakış’ın Büyükşehir Kaynaklarından edindiği bilgiye göre; Başkan Tugay Aydaoğdu ile çalışmayacak, Tugay mevcut Genel Sekreter Barış Karcı ile bir süre çalışmaya devam edecek.

İZFAŞ'TA DEVAM

Tunç Soyer’e yakınlığı ile bilinen İZFAŞ Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu’nun görevine bir süre devam edeceği kaydedildi.