GÜNDEME BAKIŞ- AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya'nın "CHP Kılıçdaroğlu ile birlikte Atatürkçülükten uzaklaştı" sözlerine CHP'den tepkiler gelmeye devam ediyor.

SİZDEN DERS ALACAK DEĞİLİZ
CHP'nin iktidara yürüdüğünü, bu durumun AK Partili siyasetçilerinin uykusunu kaçırdığını savunan CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, "Ulusal Bayramlarda Büyük Atatürk’ün adını anmayanlardan, Keşke Yunan galip gelseydi diyen Fesli Deli Kadir’i baş tacı edenlerden, Cumhuriyet için "Reklam Arası" ifadesini kullananlardan Atatürkçülük dersi alacak değiliz.  Büyük Önderimiz Atatürk’ün ilkelerinin ışığında, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde iktidara yürüyen partimizin yaptıkları ve yapacakları uykularını kaçırıyor olsa gerek ki böyle mesnetsiz söylemlere başvuruyorlar" dedi.

SİZ ÖNCE AFFINI İSTEYEN BELEDİYE BAŞKANLARINIZA BAKIN
"Siz önce ağlata ağlata görevden affını istediğiniz belediye başkanlarınıza bakın" diyen Arslan sözlerini şöyle sürdürdü:
" Ne kusurları vardı da görev affı istediler onu açıklayın.  İktisat Kongresi; Ülkemizi içine soktuğunuz derin ekonomik krizin hesabını vermeden olmaz. İktisat bir bilim alanıdır. Bilim; bilgi, birikim ve liyakat ile olur.  Türk Lirasının değeri artarsa; İşsizlik artar, Sanayi Üretimi durur, diye düşünen ışıltılı Bakanınızla mı İktisat Kongresi düzenleyeceksiniz?  
20 yıl içinde Ülkemizi hapsettiğiniz “Beton Ekonomisi” ve dünyanın hiçbir yerinde, Ekonomi Biliminde karşılığı olmayan “faiz sebep enflasyon sonuç” teorisi ile hareket eden sizlerden mantıklı açıklamalar beklemiyoruz!"