Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - Karabağlar İlçesi'nden 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde en yüksek oyu alarak muhtar olmaya hak kazanan 2 kişinin muhtarlığı düştü. 

ÖZGÜR MAHALLESİ MUHTARI DÜŞTÜ

Özgür Mahallesi Muhtarı Erdoğan Kalkan'ın 2016 yılında ticari bir davadan ötürü ceza alması sebebiyle, seçim kurulu tarafından muhtarlığı düşürüldü. 

YURTOĞLU'NA HOBİ BAHÇESİ ŞOKU

Muhtarlıktan düşen bir diğer isim ise Yurtoğlu Mahallesi Muhtarı Cengiz Erden oldu. Erden'in Menderes'te hobi bahçesi yaptığı ve bu sebeple ceza aldığı öğrenildi. Aldığı ceza nedeniyle Erden'in de muhtarlığı iptal edildi. 

YÜZBAŞI ŞERAFETTİN İÇİN KARAR VERİLECEK

Öte yandan Yüzbaşı Mahallesi Muhtarı Halil Ecevit'in ise muhtar seçildiği mahallede ikamet etmediği iddia edildi. Polis kontrolü de uygulanan Ecevit'ten elektrik ve su faturası gibi kanıtlayıcı delil istendiği ancak Ecevit'in istenen belgeleri sunamadığı kaydedildi. 

SEÇİMLER TEKRARLANACAK

Özgür ve Yurtoğlu Mahalleleri için 2 Haziran'da seçimler tekrarlanacak. Yüzbaşı Şerafettin Mahallesi'nde ise seçimlerin tekrarlanıp tekrarlanmayacağına ilişkin karar 24 Mayıs Cuma gününe kadar verilecek. Seçimin tekrarlanacağı Özgür mahallesi Adayları Erdal Acar,  Resul Akpınar olurken Yurtoğlu  Mahallesi Adayları ise Necla Siveşan ve Duran İmrek sandıkta muhtarlık için yarışacak.