GÜNDEME BAKIŞ - Cumhuriyet Halk Partisi'nde Cemil Tugay'ın İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı gösterilmesinin ardından Büyükşehir personellerinin akıbeti, işten çıkarılıp çıkarılmayacakları konuşulmaya başlamıştı. Bu söylentilere son sözü Büyükşehir Adayı Tugay söyledi.

Tugay'dan yapay zeka çıkışı:  Cahilliklerini görmeden küçümsediler! Tugay'dan yapay zeka çıkışı: Cahilliklerini görmeden küçümsediler!

Başkan Tugay'dan Körfez tüp geçişi projesine eleştiri... "Yapsalar ücreti 800 TL" Başkan Tugay'dan Körfez tüp geçişi projesine eleştiri... "Yapsalar ücreti 800 TL"

LİYAKAT VE YETERLİLİK DEĞERLENDİRMESİ

Büyükşehir'de istediklerinin liyakat ve yeterlilik olduğuna değinen Tugay, " Büyükşehir'de kaç kişi çalışıyor bilmiyorum ancak bu değerlendirmeyi yaptıktan sonra gerekli önlemleri alacağız. Kimseyi işten çıkaralım gibi düşüncem yok ancak bulunduğu konumda gereksiz ise görev değişikliği düşünülür" ifadelerini kullandı.

PERSONEL MALİYETİ 14 KAT ARTTI

Kamu kurumlarında genel olarak bir sıkıntının olduğunu dile getiren Tugay, "Eylem planı çerçevesinde personel verimliliğini daha fazla gözeteceğiz. Bütçe de oranı değiştirmenin bir yolu belediyenin gelirlerini arttırmak ve giderlerini azaltmak. Enflasyon yükseldikçe personel giderleri yükseliyor. 5 sene önce Karşıyaka Belediyesi'ndeki çalışanların maliyetleri bugün 14 kat artmış. Ülkedeki enflasyon buna sebep oldu" dedi.