GÜNDEME BAKIŞ – Bayraklı Belediyesi’nde maaş krizi devam ediyor. Belediyeyi büyük bir borç yükü ile devraldığını dile getiren Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, “Herkesin parası ödenecek, satacak arsamız yok, binayı mı satılığa çıkartalım!” demişti. Bu açıklamanın ardından Bayraklı’da işçilerin eylemleri sürüyor.

Bayraklı'da ilkler yaşanıyor... İşçi maaşları yüzde 30 kesintili, memur maaşlarına düzenleme! Bayraklı'da ilkler yaşanıyor... İşçi maaşları yüzde 30 kesintili, memur maaşlarına düzenleme!

Bayraklı Belediyesi'nde isyan çıktı... İşçi, memur eylemde! Bayraklı Belediyesi'nde isyan çıktı... İşçi, memur eylemde!

Önal eylem yapan personelin karşısına çıktı: Binayı mı satalım! Önal eylem yapan personelin karşısına çıktı: Binayı mı satalım!

24 SAAT İÇİNDE...

Bugün sabah saatlerinde belediye önünde açıklama yapan Tüm Yerel-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Murat Bekar, “24 saat içerisinde bütün alacaklarımız yatmadığı takdirde genel merkezimizin avukatı şu anda bakanlığa dilekçe vermek için hazırlanıyor” ifadelerini kullandı.

İZMİR GENELİNDE MEŞALEYİ BAYRAKLI'DAN YAKTIK

Bekar’ın açıklaması şu şekilde:

"24 saat içerisinde bütün alacaklarımız yatmadığı takdirde genel merkezimizin avukatı şu anda dilekçe hazırlıyor. 24 saat içerisinde yatırılmadığı taktirde bu dilekçe bakanlığa da verilecek. Bundan sonrasını belediye başkanları düşünsün. Türkiye genelinde olsun, İzmir genelinde olsun, bizim sosyal dengelerimize bütün belediye başkanları anlaşmış gibi bir propaganda, bir anlayış, her şeyi kendi kafalarına göre memurların üzerine yıkamazlar. Burada bir algı yapmaya çalışıyorlar. Bunun içinde Tüm Yerel-Sen olarak, İzmir genelinde ilk meşale Bayraklı olmak üzere buradan alevlendirdik buradan Konak Meydan’a kadar yürüyüşümüz olacaktır. Diğer sendikalı arkadaşlarımızı da buradan davet ediyorum"