GÜNDEME BAKIŞ - Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, borçla devraldığı belediyenin kasasında da para bulamadı. 

KREDİ ÇEKTİ

Maaşları ödemek ve rutin harcamalar için kredi çeken Önal; her ay ortaya çıkan 20 milyon TL'lik açık için tasarruf tedbirlerini devreye soktu.

İŞÇİ MAAŞLARI YİNE EKSİK YATACAK

Geçtiğimiz ay iş maaşlarını yüzde 15 eksik yatıran Önal, Mayıs ayı içinde ödenecek işçi maaşlarını yüzde 30-40 eksik ödeyecek.

MEMUR MAAŞLARINDA DÜZENLEME

İlçe belediyeleri arasınde memurlara verilen sosyal denge tazminatı en yüksek Bayraklı'da ödeniyor. Önal; bunu da yasanın belirlediği rakama çekecek. Ayrıca yine memurlara yılda 5 kez ödenen ikramiye 2 ya da 3'e düşürülecek. Bu şekilde de hem tasarruf yapılacak hem de çalışanlar arasındaki maaş uçurumu azaltılacak. Öte yandan memurlara 1 Mayıs'ta ödenmesi gereken ikramiyenin de hesaplara yatmadı. 

A'DAN Z'YE ZAM

Bayraklı Belediyesi kafelerinden indirimli yararlanan meclis üyeleri ve personellerin indirimi kaldırıldı. Ayrıca kafelerdeki ürünlere belli oranlarda zam yapılması kararlaştırıldı. Bayraklı'da ucuz çay dönemi de böylece bitmiş olacak. 

KREŞ VE DÜĞÜN SALONLARI DA NASİBİNİ ALACAK

Zamlar kafelerle sınırlı olmayacak. Belediye kreşleri ve düğün salonları da zamlardan nasibini alacak. 

Öte yandan Önal'ın talimatıyla meclis günleri kuru pasta ikramı da rafa kaldırıldı.

MECLİS ÜYELERİ RAHATSIZ

Tüm bunlar CHP meclis grubunda rahatsızlık yarattı. Meclis üyeleri, "Bizimle kimse istişare etmiyor" yorumunda bulundu. Meclis üyeleri iletişimsizliğin devam etmesi durumunda Önal'la görüşecek.