GÜNDEME BAKIŞ - Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, CHP'nin 38'inci Olağan Kurultayı'nı ve yeni CHP Lideri Özgür Özel'in Manisa konuşmasını değerlendirdi.

"KILIÇDAROĞLU'NUN İKİNCİ TURA KATILMAMASI GEREKİRDİ"

Kongrenin CHP'ye yakışır bir kongre olduğunu kaydeden Selvitopu, "Bende bir burukluk da var, bence Genel Başkanın ilk turun ardından ikinci tura katılmaması gerekirdi. Her nedense sanırım o gün oradaki koşullardan dolayı böyle bir durum yaşandı" dedi.

"ÖZEL'İN HEYECANI PARTİYE ARTI KATACAK"

Selvitopu, Özel'in partiye enerji katacağını anlatarak, "Sonuçta Kemal Kılıçdaroğlu bu partiye 13 yıldır hizmet veren, büyük emekleri olan bir insan. Özgür Bey'de partimizin en değerli, kıymetli, partinin değişik kademelerinde çalışmış, emek vermiş insanımız. Onun böyle bir görev üstlenmesi, gençliği, heyecanıyla bence partiye artı enerji katacak" açıklamasında bulundu.

"ESAS OLAN İKTİDAR OLABİLMEK"

"Toplumda da bir değişim beklentisi vardı" diyen Selvitopu, "Beklentinin karşılığını partililerimiz böyle bir karar alarak verdiler. Umarım bundan sonra daha derli toplu çalışma yapar ve iktidar oluruz. Esas olan iktidar olabilmek. Bütün hedefimiz Türkiye'de iktidar olarak ülkeyi, toplumu rahatlatmak" ifadelerini kullandı. 

"KENTE FAYDASI OLACAK İNSANLARA GÖREV VERİLMELİ"

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in devir teslim töreninden önce baba ocağı Manisa ziyaretinde yaptığı konuşmayı değerlendiren Selvitopu, "Gayet olumlu bir konuşmaydı. Genel Başkan'ın, yerel yönetimlerle ve diğer parti görevlerinde olanlarla ilgili başarılı olanlara tekrar görev verileceğine ilişkin değerlendirmesi oldu. Doğrusu da bu. Geçmişte siyasi yapılanma içinde olanlara bakmamak lazım, herkesin siyasi yeteneğine, yapacağı işe bakılması lazım. Eğer bu insanın kente faydası olacaksa görev verilmeli" diye konuştu.

"KILIÇDAROĞLU'NU UNUTMAMALIYIZ"

Selvitopu sözlerini şöyle tamamladı:

“Üzüldüğümü belirteyim. Genel Başkan gerçekten çok nazik, kibar bir insan, uzun yıllar partide mücadele etmiş bir insan. Birçok zorlukları da yaşadı.  Saldırıldı, sürekli baskı altında tutuldu ama baskılara direndi. O direncin önderliğini gerçekleştirdi, o yönleriyle de yaptığı hizmetler unutulmaz. Unutmamak gerekir. CHP'de emeği, alın teri olan bir genel başkanımızdı. Onun da kadrini, kıymetini bilmeli, unutmamalıyız.