GÜNDEME BAKIŞ - Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ'ın dün Kiraz'da verdiği hastane vaadinin ardından CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay'dan yanıt geldi.

AK Partili Dağ, '7 kere iptal ettirdiler' dedi... Kiraz'a o hastaneyi kazandıracağız! AK Partili Dağ, '7 kere iptal ettirdiler' dedi... Kiraz'a o hastaneyi kazandıracağız!

İzmir 2. İdare Mahkemesi'nin inşaatın temelinin kaçak olması nedeniyle durdurduğu dile getiren Tugay, "İzmir 3. İdare Mahkemesi’ne Bakanlık tarafından yapılan itiraz da reddedilmiş. Şimdi, “biz niye hukuksuz iş yaptık” demiyorlar, yargı kararından şikayet ediyorlar" dedi.

Tugay'ın açıklamalarının tamamı şu şekilde;

AKP’nin İzmir adayı Kiraz Devlet Hastanesi’nin engellendiğinden söz etmiş. İzmir 2. İdare Mahkemesi’nin aldığı yürütmeyi durdurma kararı ile KAÇAK OLARAK TEMELİ ATILAN inşaat durdurulmuş. İzmir 3. İdare Mahkemesi’ne Bakanlık tarafından yapılan itiraz da reddedilmiş. Şimdi, “biz niye hukuksuz iş yaptık” demiyorlar, yargı kararından şikayet ediyorlar.

“Ben yaptım oldu zihniyetiyle” tarım alanı üzerinde, imar mevzuatını hiçe sayan, yasalara ve plan kararlarına aykırı iş yaparsanız hukuk da size “dur” der.

BİZ HÜKÜMET TARAFINDAN ÖNERİLEN VE İZMİR’İN ÇIKARINA OLAN HER TÜRLÜ YATIRIMIN DESTEKÇİSİ OLACAĞIZ. Yeter ki rant için değil halkın ihtiyaçları için proje yapsınlar, yeter ki yasalara uysunlar.

Bugüne kadar Hükümet, İzmir için doğru dürüst bir çivi çakmadı, kaynak ayırmadı. Umarız ki, bundan sonra üzerine düşeni yapar.