GÜNDEME BAKIŞ - Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Halk TV'de İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah'ın konuğu oldu. Seçimler başta olmak üzere, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan CHP lideri Özel, Karşıyaka taraftarının bugün Karşıyaka Stadı için yapacağı miting öncesinde önemli mesajlar verdi.

SİYASİ ÇIKARLAR UĞRUNA ENGELLENDİ

Özel, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e yapılan ziyareti ve Karşıyaka Stadı'nın yapımı için verilen sözleri anımsatarak, bu projenin siyasi çıkarlar uğruna engellendiğini dile getirdi. Ancak, yerel yöneticilerin projeye olan inancının altını çizerek, İzmir'e ve Karşıyaka'ya bu stadyumun kazandırılmasının önemini vurguladı.

SÖZÜMÜZ SÖZ, BU STAT KARŞIYAKA'YA YAPILACAK

Altay'ın ve Göztepe'nin statlarının yapıldığını ve artık Karşıyaka'nın da stadının yapılması gerektiğini söyleyen Özel, "Altay’ın, Göztepe’nin stadı yapıldı, İzmir’e Karşıyaka’nın da stadı yapılmalı. 1989’dan beri Karşıyaka’da Karşıyaka’da doğmuş ve büyümüş bir belediye başkanı yoktu. Şimdi Yıldız Hanım, İşçimenler ailesi, Karşıyaka’da 2 Türk evi varmış, birisi büyük dedesinin. Büyük dedesi Karşıyaka Spor Kulübü’nün kurucu başkanı, dedesi en uzun süre başkanlık yapan isim, babası başkanlarından, kendisi basketbol takımında, kürek takımında yer almış ve yöneticilik yapmış. Şu anda Karşıyaka Belediye Başkan Adayı. Bu stat Yıldız İşçimenler’in Karşıyaka Belediye Başkanlığında, Cemil Tugay’ın İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığında sözümüz sözdür, bu stat Karşıyaka’ya yapılacak." ifadelerini kullandı.