GÜNDEME BAKIŞ - İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde memurlar, meclis salonuna girmeye çalıştı. Güvenlik görevlileri izin vermeyince, memurlar ile güvenlik görevlileri arasında arbede yaşandı. TİS görüşmeleri nedeniyle eyleme başlayan memurlar "Direne direne kazanacağız" sloganları atıldı.

Yaşanan arbedenin devam etmesi üzerine olaya çevik kuvvet ekipleri müdahale etti.

KELEŞ: "MASADAN KALKTIK"

Tüm Bel-Sen İzmir 1 No'lu Şube Başkanı Cevdet Keleş masadan kalktıklarını vurgulayarak, "Görüşmeye girmeden önce bir teklif beklediğimizi ve bulunduğumuz noktadan geri adım atmayacağımızı belirtmiştik. Ancak bize yasal sınırdan teklif yaptılar. Büyükşehir iş barışını tek taraflı bozmuştur. Bundan sonra buranın her metrekaresi bizim eylem alanımızdır. Bu teklifi bir gasp olarak değerlendiriyoruz ve cevabını alanlarda vereceğiz. CHP toplumsal sorunları dile getirmekle övünüyor. Emekçilerin, emeklilerin, çay üreticilerinin sorunlarından bahsediyorlar. Biz de destekliyoruz. Ancak iktidarda olduğu belediyelerde ilk iş olarak emekçilerin kazanılmış haklarına el koyuyorlar" dedi.

YILDIR GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRDİ

Yaşanan gerilimin ardından CHP Grup Başkan Vekili Zafer Levent Yıldır, sendika ile görüşmeye geldi. Yıldır işçi temsilcileri ile komisyon kurulacağını dile getirdi. İşçi temsilcileri ve Yıldır görüşmeye girdi. 


GÖRÜŞME SONUÇ VERMEDİ EYLEME DEVAM
Görüşme sonucunda uzlaşı çıkmadı. Meclis kapısı önünde eylem devam ediyor. Memurlar, görüşme sağlanana kadar eyleme devam edeceklerini aktardı.