GÜNDEME BAKIŞ - İzmir Büyükşehir ve Bayraklı Belediye Meclis Üyesi Latif Aydemir, yapıcı muhalefeti ile dikkat çekiyor. Son meclis toplantısında Buca’daki sorunlarını dile getiren Aydemir, “Buca gölette bir davete katıldım. Otopark alanları yetersiz. Başıboş köpeklerin çokluğu dikkatimi çekti. Gölgelikler yok. Buraya çardaklar yapılabilir. Işıklandırma yetersiz. Göletin suyu kirli… Orası Buca’nın kalbinin attığı bir yer. Üzülerek görüyorum ki, kaderine terk edilmiş ve Bucalı hemşerilerimiz bu durumu hak etmiyor” dedi.

ASLI GÖREVİM

Buca Onat tünelinin yapımı sırasında vatandaşların sıkıntı yaşadığını anlatan Aydemir, “Toros Mahallemizde vatandaşlarımız sıkıntıdalar. Tünel yapımı sırasında dinamit patlatılıyor, bu da evlerin zarar görmesine neden oluyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İzmir il müdürümüzle görüştüm. Vali Yardımcımızın talimatı ile bir çalışma başlatılmış. Kamu ve insan yararına yapılan her projenin destekçisiyiz fakat hiçbir proje vatandaşın mal ve can güvenliğinden daha önemli değildir” dedi.

KAMULAŞTIRMA BİTERSE TRAFİK SORUNU DA BİTER!

AK Partili Aydemir, sözlerine şöyle devam etti:

“364/1 sokak ile  6244 sokağın kesiştiği alfa tıp ve ENTO’nin önünden giden yolda trafik sıkışıyor. 25 metre yolda 18 evin yıllardır kamulaştırması bekliyor. Eğer bu hızla tamamlanır, yol açılırsa Yeşilova, Altındağ, Ege Üniversitesi ve Foruma Bornova'ya gidecek vatandaşlar trafik sorunu yaşamayacak. Trafik rahatlayacak. Bu konu gerçekten çok önemli. Orada bir okulumuz da var. Sabah ve akşam saatlerinde adeta trafik kilitleniyor”