Cumhuriyet Halk Partisi’nden (CHP) Karşıyaka Belediye Başkan Aday Adayı olan İzmir Ticaret Odası (İZTO) Divan Kurulu ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Üyesi olan Rover Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yaramışlı saha çalışmalarına tam gaz devam ederken, önemli proje ve hedeflerle vizyonunu da ortaya koyuyor.

Belediye başkanı olması durumunda ilçeye turizmci kimliğiyle de büyük katkı koymak isteyen CHP’li Ali Yaramışlı deniz kenti Karşıyaka için önemli deniz rotaları da çiziyor.

Yaramışlı son olarak festival, kruvaziyer gemileriyle kente gelen turistler ve tur rotalarından oluşan ve ilçe ekonomisine büyük katkı koyacak bir vaat paketini de açıkladı.

Karşıyaka’nın denizle barışıklığını bir kat daha artırmak ve ilçe esnafına da katkı sağlamak amacıyla su sporları, konserler, sergiler, eğlence etkinlikleri, panel ve konferanslardan oluşacak bir deniz festivalini hayata geçirmeyi planladığını ifade eden Yaramışlı, kurvaziyerlerle kente gelen turistlerin rotasını Karşıyaka’ya da çevirecek planlarını anlattı.
IMG-20231229-WA0008IMG-20231229-WA0008
DENİZ FESTİVALİ
Yaramışlı, kenti Karşıyaka’ya taşıyacak, ünlü sanatçıları Karşıyakalılarla buluşturacak, Karşıyaka sularında kıyasıya yarışlara sahne olacak, sergiler, paneller ve 24 saate yayılacak sayısız eğlence etkinliğiyle büyük bir şölene dönüşecek ve gelenekselleştirme hedefiyle yola çıkacak bir deniz festivalini ilçeye armağan etmek istediğini söyledi.

KRUVAZİYER YOLCULARI KARŞIYAKA’YA!
“Karşıyaka aslında turizmden daha çok pay alabilir” diyen Yaramışlı kurvaziyerlerle kente gelen turistleri Karşıyaka ile buluşturacak büyük bir projesini daha masaya koydu.

Eskiden birçok rehberin bu gemilerin misafirlerini Karşıyaka’ya getirdiğinin altını çizen Karşıyaka Belediye Başkan Aday Adayı, ilçe ekonomisine nefes olacak ağı Büyükşehir Belediyesi şirketi İZDOĞA şirketinin hayata geçirdiği flamingo turlarının yanı sıra Yamanlar’daki doğa turizmi gibi rotaları turizm sektöründeki yıllara dayanan tecrübesi ve güçlü bağlantılarını da ortaya koyarak kurmak istediğini ifade etti.

IMG-20231229-WA0020

HEDEF PAKET TURLAR!
Türkiye’de yapılan paketlerde turistlerin kentlerde çok vakit geçirmediğinin altını çizen Yaramışlı, turistleri Karşıyaka’da konaklatmanın kapılarını aralayacağını da söyledi. Karşıyaka Belediye Başkan Aday Adayı, “Karşıyaka Belediye Başkanı olursam bir turizmci olarak firmalarla görüşüp misafirleri Karşıyaka’da konaklatıp turlar ekleteceğim. Yamanlar da bu anlamda doğa turizmi olarak buna sığdırılabilir. Bu kapsamda daha başka projelerimiz de var” ifadelerini kullandı.