GÜNDEME BAKIŞ – CHP genel merkezi; İstanbul, Ankara, Eskişehir, Adana, Mersin, Aydın, Hatay, Balıkesir, Bursa, Manisa, Konya’nın Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını açıkladı. Antalya, Muğla ve İzmir gibi kritik illerin Büyükşehir adaylarını daha sonraya bırakıldı.

CHP PM'den geçti! İşte 6 ilçenin adayları CHP PM'den geçti! İşte 6 ilçenin adayları

CHP İzmir adaylarını bekliyor... Genel Merkez koridorlarından İzmir kulislerine yansıyanlar! CHP İzmir adaylarını bekliyor... Genel Merkez koridorlarından İzmir kulislerine yansıyanlar!

İZMİR’İN 6 İLÇEDE İŞLEM TAMAM

Geçtiğimiz haftaki PM toplantısında ise Bergama, Torbalı, Kınık, Kiraz, Bayındır ve Tire ilçe belediye başkan adaylarını belirledi.

MASAYA YATIRILIYOR

CHP genel merkezi; bugünden itibaren İzmir’i masaya yatıracak. CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, haftabaşında Ankara’ya giderek genel merkezde kamp kurdu. Aslanoğlu’nun burada; Genel Başkan Özgür Özel ve kurmaylarıyla bizzat çalışma yapacağı ifade edildi.

RAPORLAR GÖRÜŞÜLECEK

Genel merkez yöneticileri ilk olarak; milletvekilleri ve PM üyelerinden oluşan heyetlerin ilçe ilçe hazırladığı raporları değerlendirecek. Anketlere bakılacak. Buradan çıkan ilk sonuçlar Genel Başkan Özel’le paylaşılacak.

PM PAZARTESİ ZOR ÇÜNKÜ…

PM toplantısının önümüzdeki Pazartesi günü yapılması planlandı. Ancak Özel'in Tunceli'de Kamer Genç’in mezarı başında düzenlenecek anma programına gitme durumundan bahsedildi. Eğer; Özel Tunceli’ye giderse PM toplantısının Çarşamba ya da Perşembe günü yapılması öne çıktı.

ADAYLAR YETİŞİR Mİ?

Gündeme Bakış’ın edindiği bilgiye göre; bu hafta PM toplantısı iptal edilmeseydi Muğla ve Antalya gibi illerin Büyükşehir adayları belirlenecek, İzmir daha sonraya bırakılacaktı. Ancak PM’nin şehit haberleri sonrası iptal edilmesi planları değiştirdi. İzmir çalışmasının yetişmesi durumunda bazı ilçe adayları açıklanacak. Bununla ilgili son kararı CHP lideri verecek.

Bu durumda İzmir’in tüm ilçelerinin açıklanması ay sonunu bulacak.

BÜYÜKŞEHİR ADAYI AY SONU

Büyükşehir adayının açıklanmasının ise ay sonunun bulacağı ifade edildi. Edinilen bilgiye göre; 31 Ocak’ta toplanması planlanan PM’de İzmir Büyükşehir adayı da belirlenecek ve kamuoyuna duyurulacak.

Bunun öne çekilmesi ya da ileri tarihe bırakılmasına Özel karar verecek.

ADAY KİM OLACAK?

Sürecin uzaması nedeniyle genel merkezin herhangi bir riske girmeyerek Tunç Soyer’le yola devam edeceği görüşü şuanda hakim…Ancak potada Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay ve eski Genel Sekreter Buğra Gökçe’nin isimleri hala gündemde.

İzmir'in tecrübeli belediye başkanı Abdül Batur ve anketlerde çıkan Olgun Atila’ya şans verenlerin oranı fazla.