Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - Mahalli İdareler Seçimlerinde Türkiye'de en çok Büyükşehir Belediyesi'ni kazanan parti CHP oldu. Uzun süredir AK Partili Başkanların yönettiği, seçimleri yaklaşan Türkiye Belediyeler Birliği'nin (TBB) yönetimi de Yerel Seçimlere bağlı olarak değişecek.

1628457310845 Mehmet Tezkan 1

İMAMOĞLU VE YAVAŞ İSMİ EN SIK GEÇENLER

CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanları içinde TBB'nin başkanlığına talip olan çok sayıda Büyükşehir Belediye Başkanı bulunuyor. TBB'nin büyük bir ekonomik güç olması nedeniyle, başkanlık için ismi en çok geçenler ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş.

TBB YOĞUN MESAİ İSTER

Ancak, konuya ilişkin görüşüne başvurduğumuz partinin üst düzey yöneticileri, İmamoğlu ve Yavaş'ın iş yoğunluğuna dikkat çekerek, AK Parti'nin TBB'ye başkanlık yaptığı süreçlerde de İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlarının TBB Başkanlığı yapmadığını anlattı. CHP yöneticileri, İmamoğlu ve Yavaş'ın zamanla yarıştığını, yoğun çalıştığını ve TBB'nin de iş yükü ve mesai saatinin yoğun olduğunu kaydetti.

New Project 20

CANDAN YÜCEER'İN İSMİ ÖN PLANDA

CHP yöneticileri Genel Merkez'de henüz üzerinde fikir birliği sağlanmış bir isim olmadığını fakat Tekirdağ Belediye Başkanı Candan Yüceer'in isminin ön plana çıktığını aktardı. CHP Lideri Özgür Özel'in, kurultay sürecinde yerel seçimlere dek yaptığı "Kadın" vurgusunu hatırlatan CHP Yöneticileri, Yüceer'in şansının yüksek olduğunu dile getirdi.