Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - CHP İzmir örgütü, 16 Eylül Cumartesi günü, Gaziemir Fuar İzmir'de gerçekleştirilecek il kongresi için gün sayıyor.

CHP'de kulisleri hareketlendiren gelişme... Liderden Soyer'e flaş telefon! CHP'de kulisleri hareketlendiren gelişme... Liderden Soyer'e flaş telefon!

ADAYLAR BELLİ OLUYOR

Mevcut Başkan Şenol Aslanoğlu, Konak İlçe eski başkanları Şakir Başak ve Aytekin Tunus'un adaylığını ortaya koyduğu kongre için, eski Milletvekili Kamil Okyay Sındır ve Konak İlçe eski Başkanı Sinan Karamustafaoğlu'nun isimleri de aday olacakları yönünde geçiyor. 

ÖZKOÇ İZMİR'DE TEMASLARDA BULUNMUŞTU

Kongrenin yaklaştığı her geçen gün, saflar da netleşmeye devam ediyor. İzmir Milletvekilleri Ednan Arslan, Deniz Yücel ve Devrim Barış Çelik'in CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşerek Aslanoğlu'nun yeniden aday olmaması doğrultusunda verdiği görüşün ardından, söz konusu görüşmeye eşlik eden Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Engin Özkoç da İzmir'e gelerek Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile görüşmüş ve Soyer'in masasına Sındır ile Karamustafaoğlu'nun isimlerini koymuştu. 

SOYER KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞMÜTÜ

İBB Başkanı Soyer, Özkoç ile yaptığı görüşmenin ardından Milletvekili ve PM Üyesi Rıfat Nalbantoğlu ile birlikte CHP Liderini makamında ziyaret etmiş ve Aslanoğlu üzerinde İzmir'de büyük bir mutabakat olduğunu anlatmış, Aslanoğlu'nun adaylık açıklamasına gelen ilçe belediye başkanları ve ilçe başkanları ile yöneticilerine dikkat çekmişti. 

KILIÇDAROĞLU'NDAN SOYER'E KRİTİK TELEFON GELMİŞTİ

Görüşmenin yapıldığı günün akşamı, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun, Soyer'i telefonla arayarak "Aslanoğlu ile yola devam" dediği öğrenilmişti. 

TUGAY, LİDERLE GÖRÜŞTÜ

Yaşanan gelişmelerin ardından birçok ilçe belediye başkanı da CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na ziyaret gerçekleştirdi. Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay ve CHP Karşıyaka İlçe Başkanı Levent Güçlü Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etti. Görüşmeye ilişkin GÜNDEME BAKIŞ'a konuşan Tugay,  "Genel başkanımızı ilçe başkanımızla ziyaret ettik. Kongreye yönelik genel başkanımızın görüşlerini aldık. Kendisi bize, 'Tunç Bey'e de telefonda söyledim. Şenol Bey'le devam' dedi. Bir sıkıntı yok. Liste uzlaşı şeklinde hazırlanacak" talimatını verdi" dedi.