Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in Merkez Yürütme Kurulu'nda (MYK) İzmir'den Deniz Yücel, Murat Bakan, Selin Sayek Böke ve Gökçe Gökçen yer aldı. İzmir'den 4 ismin Genel Başkan Yardımcısı olması örgütte büyük memnuniyet yaratırken; İzmir Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Tunç Soyer yeni MYK'yı değerlendirdi. 

CHP Lideri Özel'in A takımı belli oldu İşte İzmirli isimler! CHP Lideri Özel'in A takımı belli oldu İşte İzmirli isimler!

"İZMİR AĞIRLIĞINI KOYMUŞ"

İzmirli MYK Üyelerini tebrik eden Soyer, "İzmir'den 4 isim olması tabi ki çok kıymetli, Parti Sözcüsü, İçişleri Politikalarından Sorumlu, Adalet Politikalarından Sorumlu, Genel Sekreter yani İzmir ağırlığını koymuş. Bu bizim başından beri hayalimiz olan bir şey. İzmir'in Cumhuriyet Halk Partisi içinde, İzmir içinde daha ağırlıklı bir konum kazanması... Bunlar çok kıymetli. Her birini, tek tek, ayrı ayrı tebrik ediyorum ama İzmirlileri daha çok tebrik ediyorum" dedi. 

"HÜKÜMETİN HİÇBİR İCRAATI CHP'DEN KAÇMAYACAK"

Soyer "Gölge kabine" fikrinin çok isabetli olduğunu kaydederek, "Bence bu çok iyi bir çözüm. Çünkü birebir tarım, sanayi, eğitim, çevre bunların her biri ile ilgili görev alanı tanımlanmış MYK üyelerimiz, Genel Başkan Yardımcılarımız olacak. Bunlar Genel Başkan Yardımcısı düzeyinde olduğu için adeta Bakanla doğrudan doğruya muhattabiyet kuracak bir sorumluluk yüklenmiş oldular. Bence çok iyi bir çözüm. Daha yakından takip etme fırsatı olacak. Hükümetin hiçbir icraatı, böylece CHP'nin hedefinden kaçmamış olacak" ifadelerini kullandı.