Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - İBB Başkanı Soyer ve CHP PM Üyesi ve İzmir Milletvekili Rıfat Nalbantoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu makamında ziyaret etti. Yaklaşık 45 dakika süren görüşmede Soyer, delege seçimlerinden başlayıp, ilçe kongrelerine kadar uzanan uzlaşı sürecini Kılıçdaroğlu'na detaylı şekilde anlattı. Görüşmede Soyer'in çok sayıda ilçe ve belediye başkanının il başkanlığına adaylığını açıklayan Aslanoğlu'nun  arkasında olduğunu vurguladığı örğnedildi. Soyer'in, Aslanoğlu'nun adaylık açıklamasını örnek gösterdiği ifade edildi.

Kılıçdaroğlu il kongresi öncesi Soyer’i işaret etmişti...Özkoç İzmir'e geldi ve... Kılıçdaroğlu il kongresi öncesi Soyer’i işaret etmişti...Özkoç İzmir'e geldi ve...

CHP İzmir'de kongreye doğru… Sındır ve Karamustafaoğlu ne dedi? CHP İzmir'de kongreye doğru… Sındır ve Karamustafaoğlu ne dedi?

"ÖNEMLİ OLAN DEMOKRATİK SÜRECİN BOZULMAMASI"
Genel Başkan Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmeden sonra GÜNDEME BAKIŞ'a konuşan Soyer, kongre sürecinde yaşananları Sayın Genel Başkanla paylaştım. İzmir kongrelerinin tarihinde en geniş mutabakatın ve uzlaşının sağlandığını belirttim. Birçok ilçede belediye başkanlarının, partililerin uzlaşmayı sağladığını anlattım. Bu zedelenmeyecek bir tablo. Hiçbir sıkıntı yok, tüm süreç şeffaflığıyla, açıklığıyla, demokratik olarak devam ediyor. Şenol Aslanoğlu, il kongresine kadar ilçe ziyaretlerini sürdürecek ve imza sürecini tamamlayacaktır. Tabi ki başka adaylar da çıkabilir. Bir partilimizinin kongrede aday olması en doğal hakkıdır. O zaman da demokratik bir yarış olur. Önemli olan delege seçimlerinden başlayıp ilçe kongrelerinde devam eden sağlıklı, demokratik sürecin bozulmaması" dedi.


Kılıçdaroğlu'nun ise görüşmede il başkanlığı için farklı ismi gündeme getirmediği ve Aslanoğlu'nun adaylığı kapsamında olumsuz bir tavır göstermediği kaydedildi.