Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - Mahalli İdareler Seçimlerine sayılı saatler kala İzmir'in Dikili İlçesinde sula durulmuyor. CHP'nin ilçede mevcut belediye başkanı Adil Kırgöz ile yola devam kararının ardından, CHP'den belediye başkan aday adayı olan Doktor Kemal Doyuran bağımsız adaylığını ilan etmişti. Doyuran'ın adaylığı ilçede büyük coşkuyla karşılanmış, açıklaması adeta mini mitinge dönüşmüştü. 

DOYURAN'IN ADAYLIĞI KESİNLEŞMİŞTİ

CHP Dikili İlçe Başkanlığı, partiden gerekli sürede istifa etmediği gerekçesiyle Doyuran adaylığının düşürülmesi için İlçe Seçim Kurulu'na müracaat etmiş, İlçe Seçim Kurulu Doyuran'ın adaylığını düşürülmesine karar vermişti. Doyuran ise istifanın ve tüm sürecin adaylık koşullarına uygun gerçekleştiğini belirterek İl Seçim Kurulu'na müracaat etmiş, İlçe Seçim Kurulu'nun verdiği karar düşürülmüş ve Doyuran'ın adaylığı kesinleşmişti. 

MHP'Lİ AKINCI'NIN GÜNDEMİNDE DOYURAN YER ALDI

Bağımsız Aday Doktor Doyuran'ı bu defa da Cumhur İttifakı'ndan Belediye Başkan Adayı olan MHP'li Sema Akıncı hedef aldı. Akıncı seçim ofisinin önünde açıklamalarda bulunarak, "Buradan pek çok büyüğüme de sesleniyorum" dedi. 

"SENİN YANINDA DOKTOR DEĞİL BEN VARDIM!"

O sırada kendisini dinlemeyen bir katılımcıyı fark eden Akıncı, katılımcıya ismiyle hitap ederek, "Osman Abi dinlersen memnun olurum, bu laflar sana da geliyor. Senin en zor zamanlarında biz yanındaydık doktor değil. O zaman hapse giren Dikilili kardeşlerimin yanında ben vardım ben! Doktor değil" çıkışında bulundu. 

"DEVLET KURUMLARI DA AYAĞINI DENK ALSIN"

Akıncı'yı dinleyen kalabalık "Dik dur eğilme, Dikili seninle" sloganları atmaya başladı. Akıncı kalabalığa, "Kimse eğemez bizi kimse... Herkes de gerekli lafını alır. Kimseden de korkumuz yok burada! Devlet kurumları da ayağını denk alsın o kadar söylüyorum" sözleriyle yanıt verdi. 

"MEYDAN BOŞ DEĞİL"

Doktor Doyuran'ın yanında seçim çalışmasına katılanlara da seslenen Akıncı, "Yeter artık bu atı oynattınız burada, meydan boş değil artık boş değil. Ersoy abi sana söylüyorum! Bulamadın mı başka koşturacak para harcayacak insan! Neden imarlı arsalarını sattığın kişilere tapularını veremediğin için mi koşuyorsun doktorun arkasından" diye konuştu.