GÜNDEME BAKIŞ - Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan verilere göre; İzmir, yeni haftada da sağanak yağışlara teslim olacak. Geçtiğimiz hafta fırtına ve sağanak yağışlarla kentte yaşam neredeyse durma noktasına gelmişti. Kentin bazı noktalarında etkisini daha çok hissettiren sağanak yağışlar, sel ve su baskınlarına neden olmuştu. 

İzmirliler haftanın ilk gününe son zamanların en soğuk sabahı ile başladı. Yarından itibaren ise sağanak yağışların etkisi altına girecek olan İzmir'de yağışlı havanın hafta sonuna kadar sürmesi bekleniyor.

ÇARŞAMBAYA DİKKAT

Yağışlı havanın tüm hafta devam etmesi ile birlikte şiddetli rüzgarlarda geliyor. Çarşamba günü etkisini ciddi şekilde göstermesi beklenen rüzgarın hızının saatte 19 kilometreye kadar çıkması bekleniyor. Geçtiğimiz pazar günü bir anda 6 derece düşen hava sıcaklıklarının yarından itibaren 3-4 derece daha yükselmesi bekleniyor. Hafta genelinde en yüksek hava sıcaklığının 22 derece olması beklenirken, en düşük hava sıcaklığının ise 7 derece olacağı tahmin ediliyor.

İşte İzmir'in 5 günlük hava raporu;

asdasdsad