Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - (Özel Haber) - CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in ve birçok İzmirli siyasetçinin mezun olduğu Bornova Anadolu Lisesi (BAL), eğitim skalasında öğrencilerinin yakaladığı başarıyla adından söz ettiren liselerin ilk sıralarında yer alıyor. BAL eğitimdeki başarısının yanı sıra mezun buluşmaları ve geleneksel hale gelen ayran günleriyle de anılıyor.

GELENEKSEL AYRAN GÜNÜ İÇİN GELİŞME

Lise, her yıl olduğu gibi 2024 yılı için de 2 Haziran Pazar günü için mezunların, emekli olan öğretmenlerin, mevcut öğretmen ve öğrencilerle buluşacağı etkinliğin duyurusu yapılmıştı. CHP Lideri Özel'in katılıp katılmayacağı İzmir'de merak konusu iken ayran gününe ilişkin flaş bir gelişme yaşandı. 

ETKİNLİK ONAYI SÜRESİZ OLARAK İPTAL EDİLDİ

Bornova Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden, Şube Müdürü Ercan Aktimur'un imzasıyla Bornova Anadolu Lisesi Müdürlüğü'ne "Geleneksel Ayran Günü" içerikli bir yazı göndererek, geleneksel ayran günü izninin iptal etti. Gönderilen yazıda "İlgili Müdürlük Makamı onayı ile 2 Haziran 2024 Pazar günü okulunuzda geleneksel ayran günü etkinliğine izin verilmişti. Ancak öğrenci velilerinden Müdürlüğümüze ulaşan bilgilere göre etkinliğin amaç dışında kullanılacağı, öğrenci davranışları ve okul kurallarına aykırı olacağı gerekçeleri göz önüne alındığında "Geleneksel Ayran Günü" etkinliği onayı süresiz olarak iptal edilmiştir" ifadelerine yer verildi. 

CHP'li Kamil Okyay Sındır, Tunç Soyer ile TKP'li Kemal Okuyan da BAL mezunu olan siyasetçiler arasında. 

S S S