GÜNDEME BAKIŞ – BAL’da her yıl olduğu gibi 2024 yılı için de 2 Haziran Pazar günü için mezunların, emekli olan öğretmenlerin, mevcut öğretmen ve öğrencilerle buluşacağı Ayran günü için duyurusu yapılmıştı.

Özel'in mezun olduğu BAL'ın Ayran Günü'ne Milli Eğitimden önce onay sonra veto! Özel'in mezun olduğu BAL'ın Ayran Günü'ne Milli Eğitimden önce onay sonra veto!

GÜNDEME BAKIŞ yazdı, kriz çözüldü... Ayran gününe vize çıktı! GÜNDEME BAKIŞ yazdı, kriz çözüldü... Ayran gününe vize çıktı!

ETKİNLİK ONAYI SÜRESİZ OLARAK İPTAL EDİLDİ

Bornova Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden, Şube Müdürü Ercan Aktimur'un imzasıyla Bornova Anadolu Lisesi Müdürlüğü'ne "Geleneksel Ayran Günü" temalı bir yazı göndererek, geleneksel ayran günü iznini iptal etti. Gönderilen yazıda "İlgili Müdürlük Makamı onayı ile 2 Haziran 2024 Pazar günü okulunuzda geleneksel ayran günü etkinliğine izin verilmişti. Ancak öğrenci velilerinden Müdürlüğümüze ulaşan bilgilere göre etkinliğin amaç dışında kullanılacağı, öğrenci davranışları ve okul kurallarına aykırı olacağı gerekçeleri göz önüne alındığında "Geleneksel Ayran Günü" etkinliği onayı süresiz olarak iptal edilmiştir" ifadelerine yer verildi. 

GERİ ADIM ATILDI

Gündeme Bakış’ın haberinin ardından konu siyasetin de gündemi oldu. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önce onay verdiği ardından iptal ettiği etkinliğe bir kez daha vize verdi. Böylece kriz çözülmüş oldu.

HATADAN DÖNDÜLER

BAL mezunu olan CHP Genel Başkanı Özgür Özel konuyla ilgili olarak, “1955'ten bu yana yapılan ayran gününü iptal etmeye çalışıyorlar. Derhal BAL başkanını aradım, ilgileri aradım. İzmir Valisini ve içişleri Bakanı Ali Yerlikaya’yı aramak üzereyken, hatadan döndüler” dedi.