Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ilk ziyaretini memleketi olan Manisa'ya yaptı. Ankara'dan Manisa'ya gelmek için hareket eden Özel'e İzmir Milletvekilleri Deniz Yücel, Ednan Arslan, Murat Bakan, Manisa Milletvekilleri Vehbi Bakırlıoğlu ve Bekir Başevirgen eşlik etti. Heyet Manisa'ya gelmek için İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na iniş yaptı.

CHP Lideri Özgür Özel'e İzmir'de coşkulu karşılama! CHP Lideri Özgür Özel'e İzmir'de coşkulu karşılama!

Özel’den ‘adaylık’ mesajları... Hiçbir başkan değişim karşıtı diye cezalandırılmayacak! Özel’den ‘adaylık’ mesajları... Hiçbir başkan değişim karşıtı diye cezalandırılmayacak!

Özel’den ‘şoke oldum’ çıkışı! Çiğli'den gelen ekip değişikti! Özel’den ‘şoke oldum’ çıkışı! Çiğli'den gelen ekip değişikti!

COŞKULU KARŞILAMA

CHP'nin çiçeği burnunda Genel Başkanı Özel'i Adnan Menderes Havalimanı'nda coşkulu kalabalık karşıladı. Özel, havalimanından Manisa'ya karayolu ile geldi.

WhatsApp Görsel 2023-11-07 saat 13.28.12_57b6fa9c

CADDE TRAFİĞE KAPANDI

Özel Manisa'da il başkanlığını ziyaret ederek, Manisa örgütü ile buluştu. İl Başkanı Ferdi Zeyrek koordinasyonunda, il başkanlığının bulunduğu Belediye Caddesi'nde dev platform kuruldu. Cadde Türk bayrakları ve CHP bayraklarıyla donatıldı. Manisalılar caddeyi doldurdu. Cadde trafiğe kapandı. Manisa İl Başkanlığı Özel'i "Memleketine Hoş Geldin Sayın Genel Başkanım" pankartlarıyla karşıladı. Özel, "Değişimin Yüzyılı, Yüzyılın Değişimi" sloganıyla Manisalılara hitap etti.

WhatsApp Görsel 2023-11-07 saat 13.47.23_519a56d9

"DEVİR TESLİMDEN ÖNCE BABA EVİNE GELİNİR"

Özel, "Bugünlerde Özgür Özel'in hayat hikayesi, siyasi hikayesi konuşuluyor. İlk il ziyaretim Hatay'a olacak, yarın devir teslim var, devir teslimden sonra ilk il ziyaretimi deprem bölgesine yapacağım. Devir teslimden önce gidilmesi gereken yer baba evidir" dedi. 

WhatsApp Görsel 2023-11-07 saat 13.43.39_74c8e23f

"BUGÜN BAŞKA BİR YÜRÜYÜŞÜ BAŞLATIYORUZ"

Özel'in açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle: 

Uzun çetin zorlu bir yola çıkıyoruz, kendime güveniyor, size inanıyorum demiştim. 2009 yılında, belediye başkan adaylığımda, kaybettiklerimizin isimlerini anarken, arkadaşlarımız gözyaşlarını tutamıyorlardı. O günden bugüne parti değerlerini sahiplenerek, sizden aldığımız güçle, sizlerden aldığımız ilhamla çalıştık. Bugün başka bir yürüyüşü başlatıyoruz. Özgür Özel'in genel başkanlığa kadar ki yürüyüşü ve yol arkadaşlarına minnet için, teşekkür için buradayım.

WhatsApp Görsel 2023-11-07 saat 12.30.28_c5032717

"KAPILAR ARDINA KADAR AÇIK"

Buradan sonra esas yürüyüş başlıyor. Bugün illerinden telefon alan il başkanlarımız, görülmedik bir hava var diyorlar. İzmir'den değerli belediye başkanlarımız vardı, hiç görülmedik bir hava, heyecan var  diyorlar. Aylar önce istifa edenler geri gelebilir miyim diyor. Cumhuriyetin ikinci yüzyılında Atatürk'ün iki eserinin biri Cumhuriyet ise biri CHP'dir dediği, baba evimizin kapıları ardına kadar açık. CHP sizi bekliyor.

"DERHAL ÜYE KAMPANYASI BAŞLATIYORUZ"

Anketlere baktığınızda Atatürk'ü sevmeyen yok. Atatürk gelişmiş ülkeleri yakalayın, zenginleşin dedi. Biz zamanında iktidar olmadığımız doğruları yapmadığımız için bu haldeyiz. Bize vasiyet AB'dir, gelişmiş ülkelerin seviyeszine varmaktır. Orada 60 bin dolar milli gelir var. Erdoğan'ın bizi götürmek istediği ülkeler fakir ülkeler. Tayyip Bey'e uymaya devam edersek daha da fakirleşeceğiz. İş, aş, ekmek, mutluluk için bize destek verin, hep birlikte zenginleşelim, hep birlikte başaralım. Ben özellikle bu büyük mutluluğu ilçe, başkanlarımdan özel   ricamdır. Derhal bir üye kampanyası başlatıyoruz.

"YEREL SEÇİMLER GENEL SEÇİMLERİN ANAHTARI OLACAK"

Halk artık iktidarı değiştirecek bir CHP istiyor. Delegelerimize halka sorun dedik, sordular ve değişimi gerçekleştirdiler. Şimdi tüm CHP'lilere diyroum ki, halka gidin, istediğinizi yaptık, değiştik, gençleştik, güçlendik, şimdi hep birlikte kazanma vakti. Partinin kapıları açık, üye yapalım. Başarıyı yerel seçimlerde kazanırsak bu enflasyon, işsizlikle daha fazla bu iktidar bu halkı tutamaz. Yerel seçimler genel seçimlerin anahtarı olacak. Hep birlikte iktidarı değiştireceğiz.

"CHP'NİN İÇ MESELESİ KALMADI"

Bundan sonra CHP'nin parti içi hiçbir meselesi kalmadı. Ben Türkiye'yi gezdim, İzmir ziyaretimde ildeydik, kapının önü böyleydi ama yukarıda çok az sayıda arkadaşımız vardı. Bugün İzmir'in bütün seçilmişleri havaalanında beni karşıladılar. Benim için geçen seçimde Kemal Beyi var gücüyle destekleyen İzmir il başkanıyla, kardeşim Ferdi (Zeyrek) arasında hiçbir fark yok. Bu partide birlik beraberlik olacak. 

"BELEDİYE BAŞKANLARINI ANKETLER BELİRLEYECEK"

Yarın sevgili eşim sizin kardeşiniz didem'le birlikte, Ankara'ya gidiyoruz. Didem eczaneyi bırakmaz diyeceksiniz ama bu sefer 1 günlük bırakacak. Öğle saatlerinde Kemal Bey ve Selvi Hanım'ın evlerinde kahvelerini içeceğiz. Sonra hep birlikte devir teslim törenini yapacağız ve iktidar yürüyüşünü oradan başlatacağız. Bu partide içinde hiçbir kin, nefret geçmişten hiçbir hesap barındırmıyorum. Belediye başkanları seçiminde, Manisa'da 4 gözbebeğimiz var, başkanların seçiminde değişime destek vermeyenlere görev vermeme değil, ankete bakılacak millet kimi istiyorsa o görevine devam edecek. Onun arkadaşı ya da geçmişte şunu yaptı diye kimse kayrılmayacak.

"SÖZ, YETKİ ÖRGÜTÜN OLACAK"

Söz, yetki, karar örgütün olacak. Önseçim, milletvekilliği seçimlerinde istisnasız uygulanacak. Ben bundan önce bu sokaktan 50 bin kere geçtim, bu binaya kaç kez girdim. Birazdan bu binaya CHP genel başkanı olarak gireceğim. Ben Manisa'nın ilk grup başkanvekiliydim, şimdi Manisa'da hem MHP hem AK Partide grup başkanevkillerimiz var. Şimdi ben Manisa'nın ilk genel başkanıyım, bütün ilçelerde partili partisiz  genel başkanlığın Manisa'ya gelmesinden herkes mutluluk duyuror. Bütün Manisalılara hangi partiden olursanız olun, verdiğiniz destek, yükselttiğiniz umut ve ilettiğiniz olumlu mesajlara şükranlarımızı sunuyoruz. Diğer siyasi partilerdeki arkadaşlarımız aradı, Sayın Valimiz adaylığımızdan itibaren çok olumlu yaklaşımlarda bulundu, teşekkür ediyoru. Genel Başkanlar kendi şehirleriyle özdeşleşirler.

"SİZ BİZE BİZ MANİSA'YA SAHİP ÇIKACAĞIZ"

Manisa Büyükşehir Belediyesi'nde CHP'nin belediye başkanlığını istiyorum. Manisa'da büyükşehir belediyesini alacağız. Başta dünyadaki siyasi akrabalarımızın iktidarda olduğu muhteşem şehirlerle, Türkiye'de CHP'nin en güçlü olduğu şehirlerle kardeş şehir yağacağız. Dünyanın bildiği mesir festivaliyle, Osmanlı'nın çok önemli bir kenti olarak dünyaya tanıtacağız. Özel'in genel başkan olduğu Manisa'da ne işsizlik ne aşsızlık sorunu kalamayarak. Siz bize biz Manisa'ya sahip çıkacağız. 

"PARTİYİ İKTİDAR YAPACAĞIZ"

Size söz veriyorum, birlikte burada toplanacağız, partimizi iktidar yapmış olarak buraya bir daha geleceğiz. Hikayemiz yeni başlıyor. Bu partiyi iktidar yapana kadar birlikte çalışacağız. 

WhatsApp Görsel 2023-11-07 saat 13.24.32_2d97130d

ZEYREK: "TÜRKİYE'NİN UMUDU OLDUNUZ"

Manisa İl Başkanı Ferdi Zeyrek, "Size baba ocağına hoş geldiniz demek, bizleri onurlandırıyor, gururlandırıyor. Hoş geldiniz. Biz 24 Eylül'de değişimin çoban ateşimi yaktık. Sonrasında 4 Kasım'da Sayın Genel Başkanım bu çoban ateşini alevlendirdi. Bu ateş Türkiye'yi ısıttı, Sayın Genel Başkanım Türkiye'ye umut oldu. Bu umut bizi iktidara taşıyacak. Bu umudu Türkiye'ye aşılayan Genel Başkanım hoş geldiniz. İyi ki varsınız. Bizler bu umutla size söz, öncelikle 31 Mayıs'ta yerel seçimlerde Manisa Büyükşehir Belediyesi'ne 6 oklu bayrağı dikmeye size söz veriyoruz. Bizler sizle yola çıktık, sizi yoldaşımız bildik. İlk defa bir genel başkanın Manisa'dan çıkmasıyla buradaki vatandaşları onurlandırdınız. Manisa'nın gururu oldunuz. Türkiye'nin umudu oldunuz" dedi.