Yoğun katılımın gerçekleştiği açıklamaya birçok partili, meclis üyesi ve muhtarlar katıldı.  Başkan Özcan açıklamasında; 5 yıl ilçe başkanlığı yaptım Çiğli’ye ne gerekiyor ne yapılırsa Çiğli daha iyi oluru bugün söylemek istemiyorum ama çok ciddi öneri ve projelerim var bunları önümüzdeki süreçte açıklayacağım. Gerçekten çok şaşıracağınız projelerimiz var. Ben tüm aday adaylarına başarılar diliyorum inanıyorum o arkadaşlarımız da aday olur olmaz aday olamayınca partiye küsmeyecek ve aday olan arkadaşın arkasında tüm aday adayları duracaktır” dedi. 

WhatsApp Görsel 2023-11-28 saat 14.01.21_3f99dda9
ÖZCAN: “BU BAŞKA BİR GURUR…”
Çiğli Belediye Başkan Aday Adayı Mert Özcan açıklamasında 7 yıldır ilçede aralıksız olarak görev yaptığına dikkat çekerek, bu kez de Belediye Başkan Aday Adaylığına talip olduğunu açıkladı. Özcan, “Ben Erkan Başkanıma ve yönetimine bizi ağırladıkları için teşekkür ederim. 7 yıl aralıksız evimden çok vaktimi burada geçirdim. 2 yıl yönetimde yer aldım 5 yıl da ilçe başkanlığı görevinde bulundum. Çocuklarıma ve torunlarıma da bırakacağım bir gurur. Ama belediye başkanlığı aday adaylığı çok başka gururmuş çok heyecanlıyım, siz dostlarımı, yol arkadaşlarımı gördüm bana bu mutluluğu yaşatınız  için çok teşekkür ederim. Beni arayan soran tebrik eden herkese de teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. 
Özcan açıklamasını şöyle sürdürdü; 


“İLÇE BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ ALNIMIZIN AKI YERİNE GETİRDİK”
Birçok Sivil Toplum Kuruluşunda görev yaptım, gençlik yıllarımdan itibaren ticaret yaparak hayatımı idame ettirdim. 9 yıl boyunca ilçede aktif görev aldım. İl, ilçe, mahalle delegeliği yaptım, ilçe sekreterliği, bilişim sorumlusu gibi birçok görevde bulundum. 5 yıl da ilçe başkanlığı görevini yerine getirdim.   Çok zor bir görev ama onurlu bir görev bu görevi alnımızın akı ile Gençlik ve Kadın Kollarımız ile beraber yaptık ve oldukça başarılı bir süreç geçirdik. 2019’da yüzde 62 gibi rekor bir oy aldık. Ben inanıyorum bu yerel seçimde bu oran daha da artacak.

WhatsApp Görsel 2023-11-28 saat 14.01.21_14f56903
“SON SEÇİMDE OYUMUZU YÜKSELTEN TEK İLÇEYİZ”
Daha sonrasında 2 Genel seçim yaşadık ve derler ki Çiğli örgütü çok dinamik ve çalışkan bir örgüttür. Gerçekten de denildiği gibi Çiğli örgütü çok çalışkan ve dinamik. Her iki seçimde de hem Genel Seçimde hem de Milletvekili seçiminde 455 sandıkça birinci parti çıktık. 26 Mahallemiz var ve hepsinde birinci çıktık. Çok çalışmıştık… Önceki dönemde Deniz Yücel ile daha sonra da Şenol Aslanoğlu ile çalıştım ve ikisi de çok çalışkan ve disiplinli. 2018 seçimlerinde bir öbek çalışma sistemi oluşmuştu amacı da ev ev gezmekti. Biz Çiğli olarak öbek çalışmasını ilk bitiren ilçe olduk 75 bin eve girdik. Sonra öbek çalışmasını ikinci kez gerçekleştirdik ve bunun meyvesini de sandıktan aldığımız oy gösterdi. Metropol ilçeler arasında da 2. Bölge’de son seçimde oylarını yükselten tek ilçe Çiğli. Bu başarı örgütün başarısı, ben alanlara bu salondaki arkadaşlarımla çıktım ve arkadaşlarımız birilerini ikna etti. CHP’nin vizyonunu anlattı ve başarılı bir seçim dönemi yaşadık. Gönül istedi ki Cumhurbaşkanlığı seçimini de kazanalım ama olmadı.


“ADAY OLSAM DA OLMASAM DA SEÇİMDE ALANLARDA OLACAĞIM”
Kurultay sürecince Genel Başkanımız değişti; parti kültürümüze göre eskiye saygı duyulur ve yeni atanana da sevgi saygı gösterilir. Yeni atanan ekibin de partimizi en iyi şekilde yöneteceğini ve yerel seçimler de daha da iyi bir oy alacaklarına inanıyorum. Ben belediye başkalığına aday adayıyım aday olurum olmam, bir şey olur olmaz önemli değil. Ben partim ile seçim sürecinde alanlarda çalışacağım. Burada adaylığımı açıklayıp sonra seçim sürecinde ortadan kaybolmak gibi bir şey söz konusu olmayacak.


“BİR BİRİMİZİ DÖVMEK İÇİN DEĞİL KUCAKLAMAK İÇİN VARIZ”
CHP bu ülkenin ana sigortası eğer bizler partimize sahip çıkmazsak bugün Ortadoğu’da yaşananları yaşamamak elde değil. Biz biri birimizi dövmek değil kucaklamak için varız; bir birimizi severiz sevmeyiz. Bizim görevimiz 6 oka, göreve yeni atananlara ve partimize sonuna kadar sahip çıkmaktır. Ben Erkan Başkan’a daha önceden de söyledim eksikleri ve hataları da olsa seçilmişleri sosyal medyadan tartışmam ve tartıştırmam. Sizden ricam yerel seçim sürecinde bir birimizi eleştirmek yerine bir birimize sahip çıkmalıyız. İlk defa belediye başkan aday adaylığı için yola çıkıyorum. Bu görevi herkes en iyi yapmak isteyeceğine eminim tüm aday adaylarının projeleri vardır. Çiğli hem gelişen hem de gelişime açık bir ilçe. Malum iktidar tarafından belediyeler çok desteklenmese de iyi bir program ile ilçemiz çok gelişebilir.


“HERKESİN ÇOK ŞAŞIRACAĞI PROJELERİMİZ VAR”
Yerel Yönetimler ile çalıştık hem Hasan Başkan hem Utku Başkanımla çalıştım, 5 yıl ilçe başkanlığı yaptım Çiğli’ye ne gerekiyor ne yapılırsa Çiğli daha iyi oluru bugün söylemek istemiyorum ama çok ciddi öneri ve projelerim var bunları önümüzdeki süreçte açıklayacağım. Gerçekten çok şaşıracağınız projelerimiz var. Ben tüm aday adaylarına başarılar diliyorum inanıyorum o arkadaşlarımız da aday olur olmaz aday olamayınca partiye küsmeyecek ve aday olan arkadaşın arkasında tüm aday adayları duracaktır. Ben yine söylüyorum asla ve asla şahıslar üzerinden partimizin geriye düşmesini istemem ve her zaman aday gösterilmesem de aday olan arkadaşımızın arkasında olacağım. Adaylık kararından sonra belediyecilik anlamında oluşturduğumuz bir ekip ile projelerimiz için çalışmalar sürdürüyoruz. Çiğli’ye projelerimiz ile bir ivme kazandıracağımıza inanıyorum. Herkese de tekrar teşekkür ediyorum.

 
AKAR: “MERT ÖZCAN’A ÖRGÜTE VERDİĞİ DEĞERDEN DOLAYI ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM”
CHP Çiğli İlçe Başkanı Erkan Akar da birleştirici bir konuşma yaptığı için Mert Özcan’a teşekkür etti. Akar, “Önceki dönem ilçe başkanımız Mert Özcan, belediye başkanlığı aday adayı olduğunu açıkladı,  çok gururlandım uzun zamandır kendisini tanırım sevgi de saygı da asla kusur etmez. Herkese eşit meksefede davranır kendini kutluyorum ve hayırlı olmasını diliyorum. Örgüte verdiği değerden dolayı çok teşekkür ederim” dedi.