TELE1’de konuşan Özel, “Konteynerin birinden birisi genel başkanımızı protesto etmeye başladı. İlk başta şaşırdım; konteynerden bir depremzede diye düşünüyorsunuz, ‘CHP zihniyetli, biz sizi biliriz, gidin buradan, falan’. O sırada Veli Ağbaba (CHP Malatya Milletvekili) o konteynere doğru döndü ve ‘Hüseyin Bey, tanıdım sizi, gördüm sizi’ dedi. ‘Abi tanıyor musun’ dedim; ‘Hüseyin Kalan’ dedi, 'MÜSİAD’ın eski başkanı' dedi" ifadesini kullandı.


"Kendini depremzede gibi konteynere sokmuş"
Kalan'ın, "kendini bir depremzede gibi konteynerin içine soktuğunu" belirten Özel, "Oradan genel başkanımızı protesto ediyor. Foyası ortaya çıkınca, bu sefer döndü Saadet Partililere, ‘Yazıklar olsun size, Erbakan Hoca'nın kemikleri sızlıyor, siz nasıl olur da CHP’lilerle kol kola yürürsünüz? Nasıl hakaretler falan. Bu normal bir şey değil" diye konuştu.
 
Kalan, Yeşilyurt Belediyesi'nde AKP'den meclis üyeliği yapmıştı.


Ne olmuştu?
Kılıçdaroğlu, dört gün önce beraberindeki Millet İttifakı’ndan bir heyetle deprem bölgesindeki Malatya’da depremzedeleri ziyaret etmişti.
 
Kılıçdaroğlu’nun ziyareti sırasında çadırdan çıkan ve depremzede olduğu belirtilen bir kişi, “Sayın başkanım, CHP geçmişiyle nasıl helalleşecek? Bu kadar giden CHP'den canlarımız ne zaman yerine gelecek? CHP'nin geçmişini sizler gibi hepimiz de biliyoruz. Erbakan'ın kemikleri sızlıyor. Bari bunu duyun. Bunu söyleyin. Başka bir şey istemiyorum. Erbakan'ın kemikleri sızlıyor” diyerek tepki göstermişti.