GÜNDEME BAKIŞ -  İzmir Büyükşehir Belediyesi; Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İzmir İl Müdürlüğü’ne bir yazı yazarak üç bloğu riskli çıkan otoparkın güçlendirilip güçlendirilmeyeceği ile ilgili görüş sordu. Eğer bakanlık, “Yıkılmasına gerek yok. Güçlendirme yapılabilir” derse otopark yıkılmaktan kurtulacak. 

Başkan Tugay’dan flaş Çankaya otoparkı hamlesi... Top artık Bakanlık'ta! Başkan Tugay’dan flaş Çankaya otoparkı hamlesi... Top artık Bakanlık'ta!

TARTIŞMA ÇIKTI

Konuyla ilgili olarak AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, "İzmir Büyükşehir Belediyesi Mayıs ayı olağan meclis toplantısının ilk oturumunda Sn. Cemil Tugay, özellikle Kemeraltı esnafını yoksaymak suretiyle Çankaya Katlı Otoparkı’nı ‘yıkmak zorundayız’ demişti.

Konuya ilişkin yaptığımız açıklama ile önceliği yapmak değil yıkmak olan yaklaşımın karşısında olduğumuzu net bir şekilde dile getirdik.

G O Hs Br X Wc A A Pno N

SÖYLEMLERİ DEĞİŞTİ

Gösterdiğimiz irade karşısında söylemleri değişen Büyükşehir yönetiminden “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından bize yazı gönderirlerse biz de gereğini yaparız” açıklaması geldi. Biz bu sorunun ilk günden beri takipçisiydik ve takipçisi olmaya devam edeceğiz. İktidar partisi olarak bu konu özelinde üzerimize düşen görev ve sorumlulukların bilincinde olduğumuzu hatırlatmak isterim. Yeter ki esnafımız ve Konaklı hemşehrilerimiz bu sorunla yüzleşmesin ve rahat bir nefes alsın" dedi.

242647~1

CHP'Lİ ARSLAN: YOĞUN TALEP OLDU

CHP İzmir Milletvekili Ednan Arslan, "İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın @drcemiltugay olağan meclis toplantısında yasal bir zorunluluktan bahsetmiş ve bir durum tespiti yapmıştı. Kamuoyundan ve esnaflarımızdan gelen yoğun istek üzerine İzmir Büyükşehir Belediyemiz konuya kayıtsız kalmayarak Çankaya Katlı Otoparkı olarak bilinen taşınmazın yıkılması yerine güçlendirme yapılması için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğüne izin yazısını iletti.

SİYASET YAPMAYIN 

Artık bu saatten sonra iktidar temsilcileri siyaset yapmak yerine bu izin yazısına olumlu cevap verilmesi konusunda çaba sarf etmelidirler. Esnafımızı her fırsatta düşündüklerini ifade eden iktidar milletvekillerini son dönemde esnafımızın belini büken faiz artışları ile ilgili de birkaç cümle kurmaya davet ediyorum" dedi.