Mali olarak güçlü bir yönetim oluşturmak için görüşmelerini sürdürerek adaylık kararını netleştiren Ergüllü, yönetimde beraber hareket edeceği isimlerle geniş kapsamlı toplantı yaptı.Kulübü iyi tanıyan eski yöneticiler ile maddi katkı sağlayacak yeni isimleri bir araya getiren Ergüllü, finansal ve sportif olarak başarıyı yakalayacaklarını söyledi.

İzmir'in en köklü kulübü Karşıyaka'da geçen yıl olağanüstü kongrede yönetimde asbaşkan olarak görev aldığını hatırlatan İlker Ergüllü, "Futbolda şubede görevim olmadığı için transfer süreçlerinde yer almadım. Takım 3'üncü Lig'de grubunda şampiyonluk hedefinin gerisine düştükten sonra 20 Şubat'ta yönetim kurulunun oy birliğiyle başkanlık görevine getirildim. Ligin bitimine 9 maç kala başkanlığa geldim. Bu tarihten sonra tüm mesaimi futbol takımına verdim. Şampiyonluğu son haftalara kadar kovaladıktan sonra Play-Off'ta hiç beklemediğimiz şekilde elenmenin üzüntüsünü yaşadık. Yeni sezonda her kulvarda daha sağlam temeller üzerinde yola çıkacağız" diye konuştu.

Yeni sezonda sportif başarının yanında finansal başarıyı da yakalayacaklarını, gelir-gider dengesi sağlam bir kulüp yapısı oluşturacaklarını dile getiren Başkan Ergüllü, "Yönetim listesinde kulüpte geçmiş dönemlerden hem sportif hem mali hem idari konularda tecrübe kazanmış isimler ve yeni, her alan katkı sağlayacak arkadaşlarımız var. Önemli sponsorlarımız olacak. Sportif başarının yanında yıllardır büyük bir borç yüküyle ayakta kalan Karşıyaka'mızda finansal başarıyı da yakalamak istiyoruz. Stadımız ve tesislerimize mutlaka kavuşmak istiyoruz. Karşıyaka adının olduğu hiçbir branşta iddiasız olmaz. Önceliğimiz sportif ve finansal başarı, tesisleşip kalıcı gelirlere sahip olan, kendi ayakları üzerinde duran bir kulüp olacak" dedi. İlker Ergüllü, Karşıyaka'ya geçen sezon sağladığı bireysel kaynağın tamamını hibe etmişti. Ergüllü listesini yarın divan kuruluna sunmaya hazırlanırken, yönetime başka aday çıkması beklenmiyor.