Türkiye'nin geleceği konumundaki çocukları nitelikli programlarla desteklemek için çeşitli projeler üreten Karşıyaka Belediyesi; ücretsiz kurslarıyla eğitime destek olmaya devam ediyor. Bu kapsamda Karşıyaka Belediyesi'ne bağlı Çarşı Kültür Merkezi içinde faaliyetlerine devam eden Vecdi Altay Çocuk Kulübü'nde yaratıcılık, yetenek ve eğitim temelli kurslar gerçekleştiriliyor. Çocuklara eğlenerek öğretmeyi amaçlayan program kapsamında matematik, resim, Türkçe, İngilizce, fen bilgisi ve sosyal bilgiler alanlarında okulda aldıkları eğitimi destekleyici dersler gerçekleştiriliyor.

HAFTADA 1 SAAT ÜCRETSİZ DERS
Karşıyaka ve çevresinde ikamet eden 7-14 yaş arasındaki çocuklar kayıt yaptırarak kurslardan ücretsiz olarak yararlanabiliyor. Kayıt yaptıran her çocuk 3 ders seçebiliyor ve her biri için haftada 1 saat eğitim alabiliyor. Vecdi Altay Çocuk Kulübü hafta içi 08.30 ile 17.30 saatleri arasında hizmet veriyor.

EĞLENCELİ AKTİVİTELER İLE NİTELİKLİ EĞİTİM
Öğrencilerin okul öncesi veya sonrasındaki boşluklarını nitelikli aktiviteler ile değerlendirerek eğitimi desteklemeyi amaçlayan Vecdi Altay Çocuk Kulübü'nün sadece resim dersleri Çarşı Kültür Merkezi'nde gerçekleştiriliyor. Matematik, Türkçe, İngilizce, fen bilgisi ve sosyal bilgiler kurslarına Bahçelievler Katlı Pazar Yeri üstünde hizmet veren Karşıyaka Belediyesi İsmail Hakkı Tonguç Gençlik Eğitim Merkezi (KARGEM) ev sahipliği yapıyor.

'ONLAR BİZİM GELECEĞİMİZ'
Türkiye'yi aydınlık bir gelecek ile buluşturmak için iyi ve nitelikli eğitimin önemini vurgulayan Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, "Çocukların doğayı, şehri, çevreyi tanımalarını; akademik eğitimlerine ek olarak sanatla ve sporla iç içe olmalarını sağlamak ve onları bundan sonraki yaşamlarına en doğru şekilde hazırlamak için çalışıyoruz. Ücretsiz kurslarımızla kendi okullarında aldıkları eğitimi pekiştirmelerini sağlıyor, boş vakitlerini nitelikli aktiviteler ile geçirmelerine destek olmaya çalışıyoruz. Çocuklarımız, gençlerimiz bizim geleceğimiz ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti'nin teminatıdır. Türkiye'yi aydınlık yarınlar ile buluşturmak ve çocuklarımızın ülkelerine faydalı bireyler olarak yetişmesine katkı sunmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.