GÜNDEME BAKIŞ - İzmir'de bugün su kesintisi olacak mı? İzmir'de sular ne zaman gelecek? Soruları yoğun olarak araştırılıyor. İZSU bugüne ait planlı kesinti haritasını duyurdu. İşte 2 Kasım 2023 Perşembe , İzmir su kesintisi detayları...

KONAK VE BORNOVA'DA ÇALIŞMA

İzmir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (İZSU) yaptığı açıklamaya göre Konak ve Bornova ilçelerinde bağlantı çalışması nedeniyle uzun saatler sular akmayacak.

İZSU'dan yapılan açıklama şu şekilde;

"Konak İlçesi, Halkapınar Yeni Pompa İstasyonunun bağlantı çalışması sebebi ile 01 Kasım 2023 Çarşamba saat 22:00 ile 02 Kasım 2023 Perşembe 15:00 saatleri arasında su kesintisi yapma zorunluluğu oluşmuştur.Kesintiden Etkilenecek Mahalleler: 
 
Konak İlçesi: Saygı, Murat, Atamer, Anadolu, Boğaziçi, Huzur, Trakya, Çınartepe, Zeybek, Yavuz Selim, Cengiz Topel, 26 Ağustos, Ulubatlı,
M. Akif, Levent, Ferahlı, Mehtap, Millet, İsmet Paşa, Zeytinlik, Emir Sultan, Güney
 
Bornova ilçesi: Meriç, Çamkule Mahallelerinde su kesintisi yapılacaktır.
 

Arızaların onarılması sonrasında arızanın büyüklüğüne göre depo seviyelerinin ve su isale hatlarındaki basıncın istenilen seviyeye gelmesinde gecikmeler yaşanabilmekte, kullanım yoğunluğu sebebiyle de suyun hanelere ve iş yerlerine ulaşması arızanın bitiş saatinden farklılık gösterebilmektedir."

İZMİR GENELİ SU KESİNTİLERİ

Ekran görüntüsü 2023-11-02 093416