Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - Ankara Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek CHP 38'inci Olağan Kurultayı'nın ilk günü 4 Kasım'da CHP Genel Başkanı, ikinci günü 5 Kasım'da ise 60 üyelik Parti Meclisi (PM) ve 15 üyelik Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) Üyeleri seçilecek. 

KILIÇDAROĞLU VE ÖZEL YARIŞACAK

Mevcut Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Grup Başkanı Özgür Özel, PM eski Üyesi Örsan Kunter Öymen, PM eski Üyesi ve milletvekili İlhan Cihaner ile Şair ve Yazar Ünal Karahasan'ın resmi olarak adaylık açıklaması yaptığı kongrede Kılıçdaroğlu ve Özel'in yarışması beklenirken, diğer aday adaylarının yeter imza sayısı olan 69 imzayı toplayamadığı kaydediliyor.

KULİS ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Kılıçdaroğlu ve Özel taraftarları Ankara'da yoğun mesaisini sürdürüyor. Taraflar 1367 delegeye ulaşmanın yanı sıra çarşaf listeyle yapılacak PM ve YDK için de kulis çalışmalarına devam ediyor. 

ASLANOĞLU "İZMİR'İN TEMSİL ORANI DAHA FAZLA OLMALI" DEMİŞTİ

Geçtiğimiz dönem PM'ye İzmir'den Rıfat Nalbantoğlu, Ednan Arslan ve Devrim Barış Çelik; YDK'ya ise Mahir Polat seçilmişti. CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, basına verdiği demeçlerde "İzmir hakkını almalı, İzmir'in PM ve YDK'daki temsil sayısı daha fazla olmalı" açıklamasında bulunmuştu.

ASLANOĞLU'NUN LİSTESİNDE KİMLER VAR?

İBB Başkanı Tunç Soyer'in de desteklediği Aslanoğlu'nun PM'ye kimleri önereceği merak konusu olmayı sürdürürken; parti kulislerine Aslanoğlu'nun listesinin belli olduğu yönünde bilgiler düştü. Bu kapsamda Aslanoğlu'nun PM'ye Milletvekilleri Rıfat Nalbantoğlu, Mahir Polat ve İlçe Başkanları Didem Gültekin ile Pelin Kabasakal'ı önereceği iddia edildi. 

KILIÇ, KOTAN VE AKSOY İÇİN KARAR VERİLECEK

Öte yandan Aslanoğlu'nun listesinde Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, Gençlik kolları İl Başkanı Burak Kotan ve Ekincan Aksoy'un da yer alabileceği ancak 3 isim için henüz net karar verilmediği aktarıldı.

Öte yandan CHP liderenin anahtar listesinde kendi kontenjanından Devrim Barış Çelik'in de olabileceği ifade edildi. 

ÖZEL VE KILIÇDAROĞLU'NDAN SON İKNA YEMEĞİ

Öte yandan adaylar Kemal Kılıçdaroğlu ve Özgür Özel bu akşam delegelerle yemekte bir araya gelerek, son ikna turu için konuşma yapacak.