İzmir'in Torbalı ilçesi Ayrancılar Mahallesi Barış Manço caddesindeki 'Şırdan Dünyası' isimli restoranda meydana gelen patlamada 5 kişi hayatını kaybetti.
Patlamada ölen evli 2 çocuk annesi Ruken Çağur'un 5 aylık hamile olduğu öğrenildi. Talihsiz genç annenin karnındaki bebeğiyle patlamada yaşamını yitirdiği belirtildi.

Genç kadının kayınpederi Bedran Çağur, "Gelinim 5 aylık hamileydi. Çok üzgünüz. Yanında kuzenleri vardı. 2 çocuk annesiydi. Otopsi işlemlerinin ardından cenazeyi Mardin'e götüreceğiz" dedi.

Patlamanın şokunu üzerinden atamayan Ruken Çağur'un eşi Orhan Çağur, "Eşim market alışverişine gitmişti. Olay yerine yakın bir mesafede oturuyoruz. Olayı duyunca durumunu öğrenebilmek için hastaneye gittik. Ancak acı haberi aldık" diye konuştu.

Ekran Goruntusu 2024 07 02 094239 Ajhs

PATLAMADA ÖLEN 2 KIZ KARDEŞ PAZARA GİDİYORMUŞ

Adli tıp morgu önünde yakınlarının otopsi işleminin bitmesini bekleyen Deniz Sarılmaz, patlamada eşi Birgül Sarılmaz ile baldızı Evin Aslan'ın yaşamını yitirdiğini söyledi. Eşinin ve baldızının Torbalı Subaşı'da toprağa verileceğini ifade eden Sarılmaz, "Önce kuzenlerin evine kahvaltıya, oradan da pazara alışverişe gitmişler. Olay yerine 3-4 kilometre mesafede oturuyoruz. Sonra da bu olayın olduğunu öğrendik" dedi.

Yaşamını yitiren Birgül Sarılmaz ile Evin Aslan kardeşlerin babası İbrahim Savucu da acılarının büyük olduğunu belirterek, "Bir facia yaşandı. Ne diyeceğimi şaşırdım. Gereken hukuki süreçte, elimizden ne gelirse yapacağız" dedi.

LİSELİ HAVİN AYAKKABI BAKIYORMUŞ

Yaşamını yitiren 17 yaşındaki Havin Ergin'in kuzeni olduğunu söyleyen Salih Ergin, "Kuzenim Havin, Menderes'te yaşıyordu. Lise öğrencisiydi, okumayı çok severdi. Bir yakınının kız isteme merasimi için alışveriş yapmaya Torbalı'ya geldi. Kendisine ayakkabı bakıyormuş. Tesadüfen oradan geçerken patlama oluyor. Acımız, büyük çok üzgünüz" diye konuştu.

Ekran Goruntusu 2024 07 02 094316 G4Hg

5 HAZİRAN'DA DEVREN SATILIK İLANI VERİLMİŞ

Öte yandan 5 kişiye mezar olan 'Şırdan Dünyası' isimli restoran için 5 Haziran'da internet üzerinden satılık ilanı verildiği ortaya çıktı.

İlanda, "Ayrancılar Barış Manço Caddesi üzerindedir. Cirosu güzeldir. Bölgede tektir. İsmi duyulmuş, bilinmiş bir yerdedir. Restoran olarak değerlendirebilirsiniz. Çarşı içindedir. Şehir değişikliği yapacağım için devir ediyorum. Gelip görebilir, cirosuna bakabilirsiniz. Ciddi alıcılar iletişime geçsin lütfen. Şimdiden alıcısına hayırlı olsun" yazıldığı görüldü.

2 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Patlamanın ardından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve tüpü değiştirdiği ileri sürülen M.K. ile işletme sahibi G.K.'nin polisteki işlemleri sürüyor.