Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nca düzenlenen Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST'in bu yılki üçüncü ve son etabı bugün İzmir'de başladı.

1_gU9fR

Festival Çiğli Havalimanında olacak

Çiğli Havalimanındaki festival alanı bugünden itibaren teknoloji meraklısı ziyaretçilere açıldı. TEKNOFEST İzmir, ziyaretçilerini “Milli Teknoloji Hamlesi” sloganıyla karşılayacak...

Nefes kesen gösteriler...

İzmir'de 5 gün sürecek TEKNOFEST'e gelenler, Türkiye'nin gururu, tamamen yerli ve milli Gökbey, Kızılelma, Hürjet, Anka ve daha bir çok kara ve hava araçlarının nefes kesici gösterilerini izleme imkanı bulacak.

Deneyap Fikir Maratonu ilk kez düzenlenecek

Keşif oyunu, simülasyon deneyim alanları, eğitici atölyeler, sergiler, sahne gösterileri gibi etkinliklerin de eyar alacağı TEKNOFEST çok sayıda yarışmaya da sahne olacak. Deneyap Fikir Maratonu ve Deneyap Makeathon Yarışması ilk kez İzmir’de düzenlenecek. Deneyap Teknoloji Atölyelerinde eğitim almaya devam eden öğrencilerin kendilerini deneyecekleri, eğitimlerde öğrendikleri bilgileri hayata geçirecekleri Deneyap Makeathon Yarışması ortaokul ve lise olmak üzere iki kategoride düzenlenecek.

İZMİR TEKNOFEST'E NASIL GİDERİM?

İzmir Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, İZBAN, Aliağa – Torbalı ve Torbalı - Aliağa hattında 12 dakika aralıklarla sefer düzenlenecek. İZBAN’ı Menemen yönünden kullanacak ziyaretçiler Teknofest alanına ulaşmak için Ulukent İstasyonu’nda inerek, 220 No’lu Ulukent – Teknofest Festival Alanı ESHOT ring otobüslerinden istifade edebilecek.

ring-duraklar

İZBAN’ı Alsancak yönünden kullanacak ziyaretçiler ise Teknofest alanına ulaşmak için Egekent İstasyonu’nda inerek, 219 No’lu Egekent – Teknofest Festival Alanı ESHOT ring otobüslerinden faydalanabilecek.

bisiklet-guzergahi

TEKNOFEST’e ulaşım için deniz yolunu kullanmak isteyenler, Konak – Bostanlı Deniz Otobüsü hattını veya Alsancak – Bostanlı Deniz Otobüsü hattını kullanabilecek. Deniz Otobüsü kullanacak ziyaretçiler, Bostanlı İskelesi’nde inerek 218 No’lu Bostanlı İskele – Teknofest Festival Alanı ESHOT ring otobüsleriyle festival alanına ulaşabilecek. ESHOT’un 218 No’lu Bostanlı İskele – Teknofest Festival Alanı, 219 No’lu Egekent – Teknofest Festival Alanı ve 220 No’lu Ulukent – Teknofest Festival Alanı ring otobüsleri, festival alanına sürekli seferler düzenleyecek.