GÜNDEME BAKIŞ - İzmir Metro A.Ş. çalışanları yaşanan sorunların çözülmediği gerekçesiyle yarın eyleme gideceklerini duyurdu. 

İzmir Metro Genel Müdürlüğü önünde toplanma kararı alan işçiler, çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve yaşanan sorunların giderilmesi için tepki niteliğinde bir eylemde bulunacak.

Sendikadan yapılan açıklama şu şekilde;

Değerli arkadaşlarım herkese iyi çalışmalar bildiğiniz üzere işyerimizde uzun zamandır birçok sorun yaşamaktayız. Bu sorunları işimize çok yansıtmayarak bürokratik yollarla görüşmeler yaparak çözmeye çalıştık. Ancak gelinen son noktada Metro A.Ş yönetimi sorunlarımıza kalıcı bir çözüm üretmediği gibi, her geçen gün sorunlar çıkarmaya, var olan sorunları çözülemez hale getirmeye gayretli bir şekilde kin ve nefretle devam etmektedir.

Alın terimizi değersizleştirmeye çalışanlara, bununla da yetinmeyip, emeğimizi baskı altına alarak huzursuz bir işyeri ortamı oluşturanlara hakkımız olan ücretlerimizi ödemeyenlere karşı duruşumuzu göstermek için, 22 Mayıs 2024 Tarihi (yarın) saat 15:00 da vardiyası uyan tüm arkadaşlarımızı eksiksiz olarak Halkapınar nizamiye önünde basın açıklamasına davet ediyoruz.

Hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlarım.”