GÜNDEME BAKIŞ - Çiğli Belediyesi tarafından hazırlanan Harmandalı Revizyon Planları İdare Mahkemesi tarafından iptal edilmişti. 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Revizyonu Büyükşehir Belediyesi tarafından onaylanıp yürürlüğe  girmiş, ancak idare mahkemesi revizyon planları hakkında yürütmeyi durdurma kararı almıştı.  Uzun yıllar plansız kalan Harmandalı'nın planlanması için Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, planları en kısa zamanda tekrar yapacağını kaydetmişti. 

HARMANDALI PLANLARI KOMİSYONDA

Bugün gerçekleşen İzmir Büyükşehir Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısı üçüncü birleşiminde Harmandalı planları meclise geldi. 1. Bölge 1/5000 ölçekli Harmandalı Nazım İmar Planı önerisi ile 1. Bölge 1/1000 ölçekli Harmandalı Uygulama İmar Planı önerisi İmar Komisyonuna gönderildi.

Harmandalı Planlarının İzmir Büyükşehir Belediye Meclisine geldiğini belirten Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, “Biz hep beraber el birliği ile  bu planları yapmıştık ve mahkeme kararlarında ufak tefek şeyler vardı; bizle de o doğrultuda yeniden planlama yapıp Büyükşehir’e gönderdik ve İzmir Büyükşehir Belediye Meclisimizin de planlarımızı hızla inceleyip sonuçlandıracağına inanıyoruz.  Böylece halkımızın mağduriyetini de en kısa sürede gidermiş olacağız” ifadelerini kullandı.