HALİME ERDOĞAN/GÜNDEME BAKIŞ – Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP'nin 'Haydi' reklam filmine montaj ile PKK'lıların eklendiği videoyla ilgili sözlerine CHP cephesinden tepki geldi.

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, milletvekilleri Yüksel Taşkın, Mahir Polat ve çok sayıda partili saat 17.00'de AK Parti İzmir İl Başkanlığı önüne siyah çelenk bırakarak Erdoğan'ı protesto etmek istedi. Ancak polis engeline takıldı. 

TEPKİ GÖSTERDİ!

O esnada AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nda bulunan il yönetim kurulu üyesi Maksut Karaosmanoğlu, CHP'li Yüksel Taşkın'ın Atatürk ve İzmirlilerle ilgili söylediği iddia edilen sözlerini hatırlatarak, "Sizin genel başkanınızın kasetle gelmesi de montajdı? O tarafın çocuğu da burda mı? En iyi montajı onlar bilir" diye tepki gösterdi.

"MONTAJCI SAHTEKARLARLA HELALLEŞMEYECEĞİZ"

CHP heyeti ve Polis Müdürü arasında yaşanan sözlü diyaloğun ardından, heyet "Montajcı sahtekarlarla helalleşmeyeceğiz" yazılı siyay çelenk bıraktı. CHP'li Aslanoğlu şu açıklamayı yaptı: 

ASLANOĞLU: "KÖTÜLÜĞÜ ŞEYTANI UTANDIRACAK SEVİYEYE TAŞIDINIZ"


CHP İzmir İl Başkanı Aslanoğlu, "Televizyon  kanallarını, TRT'yi arkanıza alacağınızı, sesimizi duyurmamıza devletin tüm imkanlarını kullanarak engel olacağınızı biliyorduk. Miting alanlarımızla ilgili sorun çıkartacağınızı yasaklarla halka ulaşmamıza engel olacağınızı biliyorduk. Fakat siz bu organize kötülüğü şeytanı bile utandıracak kadar ileri bir seviyeye taşıdınız. Allah korkusunu, vicdanı, ahlakı, iyi olan her türlü duyguyu bir kenara koydunuz, içinizdeki kötülüğü sadece bizim değil Türk Milleti'nin üstüne boca ettiniz. Montaj kasetlerle olmayanı varmış gibi gösterdiniz, sahtekarlık yaptınız, sahteliği her yerinden akan görüntüleri mting alanlarında göstermekle kalmadınız, 'miting canlı yayınlanıyor' görüntüsü altında, tüm yandaş kanallarınızdan milyonlara izlettirdiniz. Güç, para ve iktidar için tüm değerlerinizi bir kenara bırakalı, hakikatin ötesine geçeli çok olmuştu" dedi. 

"BU KÖTÜLÜĞÜ AFFETMEYECEĞİZ"

Aslanoğlu açıklamasını şöyle sürdürdü: 
Siz hakikatin ötesini bile aştınız. O dipsiz kuyunun karanlık, rutubetli köşelerinden çamur siyasetini kendinize yol bellediniz. Buradan açık çağrımızdır, kötülüğü kendine yol yapanlar, kötülükte şeytanı bile çırak çıkartanlarla asla helalleşmeyeceğiz hesaplaşacağız. Tüm yalanlarınızın, kötülüklerinizin hesabını, önce bu dünyada, sonra öbür dünyada vereceksiniz. Türkiye'yi sizin rutubetli karanlıklarınıza bırakmayacağız. Bu ülkenin evlatları, 28 Mayıs'ta yarattığınız cehennemin kapılarını, iyilikle mühürleyecek. Çünkü bu vatan toprağına göz dikenlere, kendisini cehenneme layık görenlere karşı iyilikte birleşerek, umudu kuru sofrasına katık ederek kurudu. Unutmayın, biz bu kötülüğü affetmeyeceğiz, millet affetmeyecek, tarih affetmeyecek.