GÜNDEME BAKIŞ - CHP İzmir'in önceki dönem Saymanı Celal Yıldız, Narlıdere Belediye Başkan Aday Adayı oldu. İlçe Başkanlığına başvuru dosyasını teslim eden Yıldız, "Amacımız partimizin başarısı" dedi.

"İLDE DEĞİŞİM İÇİN GÖRÜŞ BİLDİRMİŞTİM"

Celal Yıldız, aday adayı olmasının nedenini, "Ben geçmiş dönemde de, 2019 yerel seçimlerinde de Narlıdere Belediye Başkanı aday adayı olmuştum. 8 tane aday adayı arkadaştık. Parti Meclisimiz ve MYK'mız birlikte 3,5 yıl çalıştığımız Ali Engin'i atadı. Biz de yanında durduk, ilçemizi örgütledik, Narlıdere'de başarı elde ettik. Ali Engin 5 yıldır görevini yürütüyor, biz de kendisine destek veriyoruz, birlikte çalışıyoruz. Yeni il yönetimi yapılırken bizi çağırdılar, ilin saymanlığını yaptım, birlikte 2 seçimi geçirdik. Ben, değişim talebinde bulunan, değişim için ilde görüş bildiren arkadaşlardan biriydim. Değişim talebi toplumda da karşılık buldu. Değişimle birlikte biz de tekrar aday adayı olduk. Benim aday adaylığım kesinlikle Ali Engin'e karşı yapılmış bir adaylık değil. Az önce de Ali Engin işyerime ziyarete geldi. Birlikte fikir alışverişinde bulunuyoruz. O kendi görevini yapıyor, biz de aday olduk. Partimiz kime karar verirse, o adayın yanında elimizden gelen çalışmayı yapacağız. Amacımız partimizin başarısı" sözleriyle anlattı. 

CELAL YILDIZ KİMDİR?

1967 Tunceli Ovacık doğumlu olan Celal Yıldız, 1974 yılından beri İzmir'in Narlıdere ilçesinde ikamet ediyor. Ticaretle uğraşan Yıldız, iş yaşamını da Narlıdere'de sürdürüyor.

İzmir Ticaret Odası ve İzmir Sosyal Demokrasi Derneği'nde de görevler üstlenen Yıldız, 2 dönem Narlıdere Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi meclis üyeliği yaptı. Yıldız u süreçte partisinin grup başkanvekilliği, grup sözcülüğü ve komite başkanlığı görevlerini de yürüttü. 2012 ve 2023 yıllarında ise CHP İzmir İl Yönetiminde yer aldı.