GÜNDEME BAKIŞ - Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, CHP yönetimi tarafından Güzelbahçe'de aday gösterilen Mustafa Günay'ın, Güzelbahçe'den aday adayı olmadığını, ilçenin belediye başkan adayının başvuruda bulunan ve çalışan aday adaylarının içinden belirlenmesi gerektiğini kaydetti. İnce, kendisinin değerlendirmeye dahil edilmemesi talebinde bulunarak, "Bir gelişme olursa aday değilim" ifadelerini kullandı.

"TERCİHİN YANLIŞ OLDUĞU KANAATİNDEYİZ"

Parti yönetimine seslenen İnce, "31 Mart 2024 yerel seçimlerinde burada gördüğünüz 7 arkadaşımla birlikte, şu an yanımızda olmayan 2 arkadaşımız da dahil toplam 9 kişi Güzelbahçe'yi yönetmek adına bizler aday olduk, çalışmalarımızı sürdürdük. Ancak ilçemize aday olmamış bir arkadaşımız Güzelbahçe'ye belediye başkan adayı olarak görevlendirilmiştir. Bu tercihin hepimiz, Güzelbahçeliler adına yanlış olduğu kanaatindeyiz. Güzelbahçe için hayali olan arkadaşlarımız, aday adaylığı süresince CHP ilkeleri doğrultusunda bu seçim için çalışmışlar, partimiz de ilçemize gönderdiği temsilcilerle bizleri tartıya koymuştur. Bunun doğru olduğu kanaatindeyim" dedi. 

"TEKRAR DEĞERLENDİRİN"

Genel merkezin aday adaylarını tekrar değerlendirerek, bu isimlerden birini adaylaştırması çağrısında bulunan İnce, "Ben hariç 8 arkadaşımın bir kez daha değerlendirilmesini, CHP'li değerli büyüklerimden rica ediyorum. Bu arada da kendime bir görev üstleniyorum. Bu süreç gerçekleşirse bu sürecin içinde olan şahsımı belediye başkan adayı olarak feragat etmenizi rica ediyorum. Bir gelişme olursa aday adayı değilim" diye konuştu.