GÜNDEME BAKIŞ – AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ, saha çalışmalarını İzmir’in Bayraklı ilçesinde sürdürdü. Esnaf ve vatandaşlar bir araya gelen Dağ, Gündeme Bakış’ın seçime yönelik sorularını yanıtladı.

SİYASİ POLEMİKLERDE OLMAYACAĞIZ

CHP’nin aday açıklamalarında yaşanılan polemikleri ve gösterilen adayları değerlendiren Dağ, “İlk günden itibaren, biz bundan sonra sadece İzmir’i düşünecek, sadece İzmir’i konuşacak ve sadece İzmir için çalışacağız. İzmir, bir takım parti içlerindeki siyasi krizlerin yönetmek zorunda kalacağı bir şehir olmaması gerekiyor. İzmir’de bizi polemiklerin içinde, tartışmaların içinde bir takım siyasi lafların içerisinde görmeyeceksiniz. Bizi sadece İzmir’e hizmet eden noktada göreceksiniz. İşimiz tamamen İzmir, gücümüz 4,5 milyon hemşerimiz. Bu yolda devam ediyoruz. Rakiplerimizi tabi ki göz ucuyla takip ediyoruz. Ama bizim için önemli olan 4,5 milyon hemşerimizle hemhal olarak bu süreci devam ettirmektir” dedi.

BUNA GÖRE YOL ALIYORUZ!

Dağ, CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay’ın adaylığı hakkında, “Ben tamamen İzmirli hemşerilerimizle 12 yıllık milletvekilliğimiz, ondan öncede 5 yıllık gençlik kolları sürecimiz var bu şehrin her yerinde bıraktığımız izler var, bu izler üzerinden önümüzdeki 5 yılda da inşallah hep beraber yeni izler bırakma düşüncesindeyiz buna göre yol alıyoruz. Bunun dışındaki noktalar bizim pek gündemimiz olan şeyler değil” ifadelerini kullandı.

BİZ İZMİR'E BAĞLANDIK!

Seçim çalışmaları sürecinde yapılan kampanya ve sloganlar hakkında, “Bu bir kampanya, bu süreçte sloganlar başlar, değişir. Bu bizimde aşama aşama yaptığımız işler. Başarabiliriz ile başladık farklı bir şekle de önümüzdeki günlerde dönüşecek” diyen Dağ, “Herkes kendine göre bir kampanya oluşturur. Bende tanıtım medya başkanı olarak, bu konuda iyi olduğumu da düşünüyorum. En azından; slogan, kampanya, kampanya süreçleri, müzik gibi konularda iyi olduğumu düşünüyorum. Mesela ‘Sevdik Sevdalandık’ müziğini dinlemişsinizdir. Hemen hemen her yerde Türkiye’nin her yerinden İzmir’in her yerinden ciddi anlamda beğeni aldı. Biz İzmir’e bağlandık, bunu açık açık söylüyoruz” dedi.

ŞEHR-İ EMİN OLMAK İSTİYORUZ

İzmir’de yapılan saha çalışmalarında İzmirlilerden hoş muhabbet gördüğünü dile getiren Dağ, “Biz tam bir Şehr-i Emin olmak istiyoruz” dedi.

İzmirlilerden hoş geri dönüşler aldığını ifade eden Dağ, “İzmir ile bizim çok güzel bir uyumumuz var. Dün Balçova’ya gittiğimizde de aynı muhabbeti gördük. Bugün sabah Menemen’de de, Bayraklı’da da, Güzelbahçe’de de gördük. Oy vermeyecek olan bile muhabbetini söylüyor, o da bizi mutlu ediyor. Onlarla gayet güzel diyaloglar oluşturuyoruz, konuşuyoruz, İzmir’i konuşuyoruz, dolayısıyla İzmirli hemşerilerimizle hamdolsun güzel bir gönül birlikteliğimiz var. Bizim de derdimiz zaten gönüllere girmek. Biz sadece klasik belediyecilik hizmetleri yapan bir belediye başkanı olmayacağız. Klasik belediyecilik hizmetleri yapacağız, ama onun dışında bu sokaklarda yürüyen belediye başkanları olacağız. Bu sokaklarda yürüyen evinde engellisi olan varsa o engellinin annesinin, babasının, bizden bir isteği varsa onu çözen, sağlıkla alakalı bir sorun varsa bunu çözen, tayin işi varsa onu da çözen, yani biz Şehr-i Emin lafını boşta bırakmak istemiyoruz. Tam bir Şehr-i Emin olmak istiyoruz. Hemşerilerimizin her anında hep yanında olmak istiyoruz. Onu da inşallah bugüne kadar milletvekilliğinde sağlamaya çalıştık. Oradaki mesaimizin yarısı Ankara yarısı burasıydı şimdi mesaimizin tamamı İzmir olacak. İzmir’in her sokağında hemşerilerimizin yanında olacağız” dedi.