Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - CHP Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu, GÜNDEME BAKIŞ'ın sorularını yanıtlayarak, Gültepe ve Beştepeler bölgelerinde kentsel dönüşümde uygulamaya geçileceğini kaydetti. 

"ADAYLIĞIM SÜRPRİZ OLMADI"

Adaylaşma sürecine ilişkin değerlendirmede bulunan Mutlu, "Adaylık benim için sürpriz olmadı. Ben bu görevi yapmaya liyakat olarak çok hazır olduğumu düşünüyorum. Beni takdir eden, bu görevi yapabileceğimi düşünen ve bu görevi bana tevdi eden Merkez Yürütme Kuruluma ve Genel Başkanıma, Parti Meclisime çok teşekkür ediyorum" dedi. 

"TARİH YAZMAK ZORUNDAYIM"

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in grup toplantısında İzmir'deki 3 kadın adaya yönelik övgü dolu sözlerinin hatırlatılması üzerine ise Mutlu, "İzmir'de 9 kadın aday gösterilmesi nedeniyle Özgür Başkanımıza ayrıca teşekkür ederim. Grup Toplantısında ben ve diğer 2 kadın aday arkadaşımla ilgili söylediği sözler çok gurur verici. Benim omuzlarıma  çok çok daha büyük bir sorumluluk yükledi Özgür Başkan. 'Nilüfer Konak'ta tarih yazacak' dedi. Artık tarih yazmak zorundayız" ifadelerini kullandı. 

"DÖNÜŞÜMDE UYGULAMAYI BAŞLATACAĞIZ"

Mutlu, Konak Belediye Başkanı Abdül Batur'un Gültepe ve Konak bölgelerindeki 500 hektarlık planlarında hızlıca uygulama safhasına geçileceğini anlatarak, "Planlar yapıldı, onlar parselasyon planlarına dönüşecek ve arkasından hızlı şekilde inşaatların, uygulamanın başlaması gerekiyor ki bir moral verelim. Orada yaşayan arkadaşlarımız dönüşebileceğine inansınlar. Onu başlatacağız. Bugüne kadar olan çalışmalar için de tekrar Abdül (Batur) Başkana teşekkür ediyorum" diye konuştu. 

"KONAK'TA KADINLAR YARIŞACAK"

AK Parti'nin Konak'ta kadın aday çıkartmasına ilişkin soruya ise Mutlu, "Kadınların öne çıktığı bir ilçe olması Konak'ın çok güzel. Neredeyse tüm rakipler kadın olacak, sanırım İYİ Parti'den de bir kadın aday çıkacak. Kadınlar yarışacak. Ben CHP'ye, partime, örgütüme çok güveniyorum. Kimin nereli olduğuyla ilgilenmiyoruz, biz herkese eşit yaklaşıyoruz. Vatandaşlarımız da bunu takdir edeceklerdir" dedi.