Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan’ın 300 işçinin işine son verdiğini iddia eden CHP Menemen İlçe Başkanı Hüseyin Özbey, “Her meclis toplantısında ‘işçi dostu’ olduğunu iddia eden Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, bugün maskesini düşürdü ve işçi kıyımına başladı. 31 Mart yerel seçim sürecinde ‘işçi kardeşlerim’ diyerek Menemen sokaklarını arşınlayan Pehlivan, seçim sonrası işçilerin ekmeğine göz dikti.  Seçimi kazanmak için belediyeyi  ‘bankamatik’ memurlarıyla dolduran Pehlivan, tasarrufu işçiden, emekçiden değil bankamatikçilerden yapmalıdır” dedi.

Chp Menemen De Kongre Tamamlandi Kazanan Isim Ozbey Oldu 4531

CHP Menemen İlçe Başkanı Hüseyin Özbey’in açıklaması şu şekilde:

Bugün Menemen Belediyesi’nde emeğiyle, alın teriyle çalışan yaklaşık 300 kişinin iş akdinin feshedildiğini üzüntüyle öğrendik. İşten çıkarmaların artarak devam edeceği iddialarının doğru olmamasını temenni ediyoruz.

Her meclis toplantısında ‘işçi dostu’ olduğunu iddia eden Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan bugün maskesini düşürdü ve işçi kıyımına başladı.

TASARRUFU BANKAMATİKÇİLERDEN YAPIN!

31 Mart yerel seçim sürecinde ‘işçi kardeşlerim Menemen sokaklarını arşınlayan Pehlivan, seçim sonrası işçilerin ekmeğine göz dikti.  Seçimi kazanmak için belediyeyi ‘bankamatik’ memurlarıyla dolduran Pehlivan tasarrufu işçiden, emekçiden değil bankamatikçilerden yapmalıdır.

İşten çıkarılan emekçiler bilsinler ki, Cumhuriyet Halk Partisi Menemen ilçe örgütü emekçilerin her zaman yanında olacak ve onlarla kol kola, omuz omuza mücadele edecektir.

BU KIYIMA SON VERİN

Aydın Pehlivan’a çağrımızdır,

Menemen için gece gündüz çalışan, alın teri döken işçiler başımızın tacıdır. Bu kıyıma son verin!