Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Baran Bozoğlu, Konak Belediye Başkan Adayı Nilüfer Çınarlı Mutlu'nun proje lansmanına katıldı. Bozoğlu, "Kendisinin Mimar olması, odada etkin görevler yapmış olması ve bir kadın olması PM Üyelerini çok mutlu etmişti. O günden bugüne ne kadar doğru bir karar verdiğimizi görmüş oluyoruz. Başkanımız projelerini hazırlamış, vatandaşlarla doğrudan temas kurmuş, Atatürk'ün ilkeleriyle çalışacağını hepimiz biliyoruz" dedi.

SANCILI AMA TOPLUM SAHİPLENDİ

Bozoğlu şu açıklamalarda bulundu:

"Genel Başkanımız genç ve kadınlara verdiği önem mutlulukla karşılanıyor. Kota dahil uygulanmadan gençlerin ve kadınların olduğunu görüyoruz. CHP cinsiyet eşitliğine ve kadınlara sahip çıkarak önemli bir süreç yaşıyoruz. Tabi ki sancılı ama gelinen noktada toplumun sahiplendiğini görebiliyoruz.

BAŞKANLARIN KARNELERİ OLACAK 

Artık belediye başkanlarımızın karneleri olacak. Biz il ve ilçe başkanlıklarımızla, vatandaşlarla görüşerek onların karnelerini tutacağız. Anketler devam edecek sadece seçim dönemlerinde yapılmayacak. 5 yıl sonra da kararlarımızı bu anketlere, karnelere göre vereceğiz. 1 Nisan tarihi hepimiz için çok önemli. Anayasa değişikliğiyle Cumhuriyet değerlerinin yıpratılmaya çalışıldığını çok iyi biliyoruz. Vatandaşlarımızın desteklerini sonuna kadar alarak kentlerimize ışık taşımak istiyoruz. CHP Genel Merkezi başkanımızın sonuna kadar yanında"