GÜNDEME BAKIŞ - CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Deniz Yücel, Monaco’dan ıstakoz fotoğrafı paylaşan AK Parti Milletvekili Şebnem Bursalı’yı sert sözlerle eleştirdi. Geride kalan bayram tatilinden akıllarda benzin fiyatlarının ve ekonomik krizin kaldığını kaydeden Yücel, “Son 3 yıldır TL sürekli değer kaybediyor. Benzinin pahalılığını, otobüs biletlerindeki artışı, otoyol ve köprü ücretlerinin pahalılığını konuştuk. Çikolata nasıl bu kadar pahalanmış dedik. Emekliler torununa bayram harçlığı veremedi” dedi.

AK Partili Bursalı'nın ıstakoz paylaşımı parti içinde rahatsızlık yarattı... Millet ekonomik krizle boğuşurken olmaz! AK Partili Bursalı'nın ıstakoz paylaşımı parti içinde rahatsızlık yarattı... Millet ekonomik krizle boğuşurken olmaz!

AK Partili Bursalı'dan tepki çeken paylaşımla ilgili ilk açıklama... "Gündem değiştiriyorlar" AK Partili Bursalı'dan tepki çeken paylaşımla ilgili ilk açıklama... "Gündem değiştiriyorlar"

“BU NEYİN KAFASI!”

Halkın ekonomik kriz ve yoksulluktan dolayı bayramda otobüs bileti alarak memleketine gidemediğini anlatan Yücel, “Pek çok kişi bayramda memleketine gidemedi. İkramların porsiyonları küçüldü, baklavaların içindeki malzemeler değişti. 31 Mart’ta halktan ağır bir tokat yiyen AKP’li bazı milletvekilleri ise yurtdışı tatillerinden yedikleri ıstakozun fotoğraflarını paylaştılar. Bu neyin kafası! Bu şahıs seçim döneminde İzmir’de sosyal belediyecilik, dayanışma ve halkı anlamak gibi hiç anlamadığı konularda nutuk atıyordu. Türkiye’de ne eti olduğundan şüphe duyduğumuz yarım ekmek arası et döneri 200 liradan aşağı bulamazsınız, bir de içinde döner arasınız. 22 yıllık AKP iktidarında yarım bardak çay, yarım simit, çürük meyve sebzeye verilen yeni adıyla olgun meyve sebze içi boş baklava ve bayat ekmek gibi terimlerle tanıştık” açıklamasında bulundu.

“ÇATLAYINCAYA KADAR YİYİN!”

Yücel sözlerini şöyle noktaladı:

AKP Milletvekili Şebnem Bursalı’nın yediği ıstakozun hesabıyla 1 ay geçinmek zorunda olan aileler var ülkede. Önümüzde Kurban Bayramı var, bakalım 2 ay sonra halkı küçümsemek adına daha neler yapacaklar. Kibir abidesi AKP’liler bu kez hangi görgüsüz davranışlarıyla gündem olacaklar, merakla bekliyoruz. Tevfik Fikret’in dediği gibi; Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin. Doyuncaya, tıksırıncaya, çatlayıncaya kadar yiyin. Ama unutmayın ki ilk genel seçimler ıstakoz sofralarınızın da sonu olacak.