Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - CHP İzmir örgütü, İl Başkanı Şenol Aslanoğlu koordinasyonunda Seçim Koordinasyonu Toplantısı düzenleyecek. İsmet İnönü Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan toplantıya, belediye başkan adayları, il yöneticileri, ilçe başkanları, gençlik kolları başkanları, kadın kolları başkanları, ilçe yöneticileri ve Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) görevlileri katılacak.

İLÇE BAŞKANLARINA "HAZIRLIKLI GELİN" TALİMATI

Yapılacak olan toplantıda, seçim sürecinin yol haritasının belirleneceği kaydedildi. İl Başkanı Aslanoğlu'nun ilçe başkanlarına, "İlçenizdeki seçim süreci masaya yatırılacak, hazırlıklı gelin" talimatı verdiği iletildi. 

"ADAYLAR KAVGA ETMEMELİ"

Öte yandan Aslanoğlu'nun konuya ilişkin il yöneticileriyle yaptığı toplantıda, "Belediye başkan adaylarımız AKP'nin adayları ve hükümetle kavgaya girmemeli. Kavgayı örgüt vermeli, adaylarımız ise olumlu profil çizmeli" dediği öğrenilirken, Aslanoğlu'nun yapılacak toplantıda bu düşüncesini adaylara da aktaracağı ifade edildi. 

Geniş çaplı Seçim Koordinasyon Toplantısı'na Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ensar Aytekin'in de katılması bekleniyor.