Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - CHP'de 26 Ocak Cuma günü toplanacak olan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ve Parti Meclisi (PM) toplantıları için nefesler tutuldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediye başkan adaylarının MYK ve PM gündemine gelmesi beklenirken, İzmir örgütü de Ankara'ya çıkarma yaptı.  

SOYER GENEL MERKEZDE

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in aday gösterilip gösterilmeyeceğine ilişkin kulislerde eşit görüş bulunurken, Soyer'in Genel Merkeze giderek, Genel Başkan Yardımcıları ile görüşme yaptığı öğrenildi. 

ADAY ADAYLARI KAMP KURDU

İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ve il yöneticilerinin de Ankara mesaisinde olduğu kaydedilirken, aday adaylarının da Genel Merkeze kamp kurduğu bildirildi. 

MYK VE PM'NİN GÜNDEMİNDE İZMİR VAR

Öte yandan Cuma günü parti üst kademelerinin yapacağı toplantılara ilişkin, bir kısım partili "Bu hafta dış ilçeler açıklanacak" yorumunda bulunurken, bir kısım partili "Bu hafta İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve dış ilçeler açıklanır, merkez ilçeler için açıklanan Büyükşehir adayının da görüşü alınır" açıklamasında bulundu. Genel merkezden aktarılan bir diğer bilgi ise, "Bu hafta Büyükşehir ve merkez ilçeler belli olur" yönünde. Her görüş doğrultusunda Cuma günü yapılacak MYK ve PM toplantılarında İzmir'in masada olduğu kesinlik kazanmış durumda.